Mieszkanie na sprzedaż na Śląsku

Po wielu latach pracy i mieszkaniu w wynajętym pokoju, wreszcie dorobiliśmy się z mężem i mogliśmy sobie pozwolić na kupno mieszkania. Postanowiliśmy poszukać czego w Ząbkowicach Śląskich, ponieważ tutaj do tej pory mieszkaliśmy i to tutaj mieliśmy pracę. Spisaliśmy wszystkie nasze oszczędności i określiliśmy jaki mamy budżet. Wzięliśmy również pod uwagę, że większość sprzedający podaje zawyżone ceny, dlatego postanowiliśmy patrzeć na trochę wyższą półkę cenową niż jesteśmy w stanie zapłacić za dom.

Poszukiwania mieszkanka dla dwóch osób

mieszkania w Ząbkowicach ŚląskichJesteśmy bezdzietną parą i nie planujemy nigdy powiększać rodziny. W związku z tym ustaliliśmy, że wystarczy nam mieszkanie dwupokojowe. Na portalu ogłoszeniowym daliśmy ogłoszenie, że poszukujemy mieszkania w Ząbkowicach Śląskich, dwupokojowego i po generalnym remoncie. Sami też postanowiliśmy się rozejrzeć po okolicy. Okazało się, że w Ząbkowicach jest teraz bardzo dużo mieszkań na sprzedaż. Zbliżało się lato i sezon przeprowadzek był w pełni. Szybko dostaliśmy kilka pierwszych ofert. Od razu umawialiśmy się z właścicielami na oglądanie mieszkań. Pierwsze mieszkanie było trochę zbyt daleko od centrum i naszego miejsca pracy. Z kolei kolejne mieszkania były albo zbyt wysoko (nie chcieliśmy płacić za windę, ani nosić ciężkich toreb po schodach) albo właściciele nie chcieli za bardzo negocjować cen. W końcu znaleźliśmy coś interesującego. Mieszkanie było położone na niskim piętrze, widne i przestronne. Okolica była cicha i spokojna. Dookoła dużo zieleni. Już prawie się zdecydowaliśmy, ale postanowiliśmy wstrzymać się jeszcze na kilka dni z decyzją. W weekend udaliśmy się w te rejony, aby lepiej zapoznać się z dzielnicą. Przypadkiem trafiliśmy na jeszcze jedno ogłoszenie o sprzedaży mieszkania. Dosłownie ulicę dalej niż to które chcieliśmy kupić. Postanowiliśmy porównać oferty. 

To był strzał w dziesiątkę. Mieszkanie było w takiej samej cenie jak poprzedniej, ale było dużo ładniejsze. Po pierwsze było w całości urządzone i umeblowane, po drugie miało widną kuchnię, a okna wychodziły na skwerek a nie ulicę. Od razu zrezygnowaliśmy z tamtego mieszkania i zdecydowaliśmy się na zakup tego. W końcu mieszkanie, co do zasady wybiera się raz na całe życie i trzeba podejmować mądre decyzje. Czas pokazał, że nasz wybór był słuszny.