Dla niejednego kierowcy widok nowej rysy po wyjściu z auta spędza sen z powiek, nie ma chyba nic bardziej denerwującego niż rysa na nowym lub odnowionym lakierze. Czy to musi się zakończyć malowaniem auta? Niekoniecznie. Mikro zarysowania a nawet większe rysy możemy usunąć poddając nasze auto korekcie lakieru.
Korekta lakieru – powrót do pierwotnego blasku
Większość użytkowników samochodów pewnie nie zdaje sobie sprawy, że powłoka lakiernicza naszego auta składa się aż z trzech warstw: pierwszą jest warstwa podkładowa, druga i zarazem najcieńsza warstwa to baza (to w niej zawarty jest kolor naszego auta), i pozostaje nam ostatnia (najgrubsza) warstwa, którą w przypadku polerowania się zajmujemy czyli warstwa lakieru bezbarwnego. Ta zewnętrzna warstwa najbardziej narażona jest na kontakt z czynnikami zewnętrznymi: różną chemią (kosmetyki samochodowe) oraz rzeczami, które niszczą ją mechanicznie (szczotki, gąbki myjące, piasek, gałęzi). Polerowanie (inaczej nazywane korektą) lakieru polega na mechanicznym usunięciu zniszczonej zewnętrznej warstwy lakieru pokrytej rysami i innymi mikrouszkodzeniami, których duża ilość powoduje matowy, „stary” wygląd samochodu oraz zarysowania widoczne w słońcu. Taki zabieg można próbować wykonać samemu, ale przy dzisiejszej technice i cenach samochodów lepiej jest to oddać w ręce profesjonalistów. Googlując hasło korekta lakieru Szczecin wyszukuje nam się całkiem spory katalog podmiotów świadczących takie usługi, mamy zatem w czym wybierać.
Wykonując korektę lakieru dodatkowo po za odnowieniem lakieru możemy liczyć na zastosowanie specjalnych środków konserwujących i ochronnych. Zazwyczaj dostaniemy również informację czym pielęgnować nasze auto aby efekt utrzymał się na dłużej. Dobrze wykonana korekta lakieru plus odpowiednia kosmetyka może spowodować, że efekt odnowienia może się utrzymywać nawet kilka lat.