Metody leczenia trądziku w gabinetach w Szczecinie

Coraz częściej w leczeniu niedoskonałości skóry wykorzystywane są lasery. Wśród najbardziej popularnych zabiegów z wykorzystaniem laseroterapii jest zabieg redukujący trądzik z zastosowaniem lasera IPL. Atrakcyjność tego zabiegu wiąże się z bardzo dobrymi rezultatami utrzymującymi się długi czas.Laser emituje światło pulsacyjne, które przenika w warstwy skóry, niszczy bakterie odpowiedzialne za stany zapalne charakterystyczne dla tego rodzaju schorzenia. Działanie na tkanki skóry porównywalne jest z farmakologicznymi środkami leczniczymi, jednak nie wywołuje szeregu niepożądanych objawów związanych z ogólnym stanem zdrowia.

Nowatorskie metody leczenia zmian skórnych

leczenie trądziku szczecinLeczenie trądziku za pomocą laseroterapii cieszy się coraz większą popularnością i zyskuje spore grono zadowolonych klientów. Efektywne leczenie trądziku Szczecin operuje w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Często przy braku efektów związanych z farmakologią i innymi sposobami leczenia zmian ogniskowych na skórze, lekarze polecają liczne szczecińskie gabinety, celem przeprowadzenia terapii laserowej IPL. Przy tego rodzaju terapii znacznie zmniejsza się produkcja gruczołów łojowych, a co za tym idzie sebum, zredukowane są bakterie wywołujące stany zapalne i liczne krosty, a za co za tym idzie znacznie poprawia się wygląd skóry. Plusem terapii oraz wszechstronnego działania lasera IPL jest możliwość usunięcia przebarwień związanych z licznymi bliznami pozostałymi po zmianach skórnych. Najczęściej po wyleczeniu wszelkich nadkażenień skóry, dodatkowo stosuje się techniki z użyciem peelingów mechanicznych i zabiegów związanych ze zmniejszeniem porów skóry i ogólnym wygładzaniem  jej struktury. Zabiegi wymagają kilku sesji, dostosowane są do indywidualnych uwarunkowań organizmu oraz poziomu rozwinięcia stanów chorobowych skóry. Należy pamiętać, że zabieg aby był bezpieczny, powinien być wykonany w sterylnych warunkach, na sprawnym sprzęcie i przez wykwalifikowany personel. Komfort zabiegu wzbogaca intymna atmosfera gabinetu oraz zastosowanie dodatkowych elementów, które wpływają na zmysły i doznania. Dlatego wiele salonów dodatkowo stosuje różne techniki muzykoterapii, aromaterapii i światłoterapii, aby dodatkowo podnieść komfort świadczonych usług.

Dodatkowym atutem terapii laserowej IPL jest wielozadaniowość wykorzystanego sprzętu. Poza działaniem leczniczym w procesie zmian skórnych, laser wykazuje działanie fotoodmładzania i likwidacji przebarwień. Dlatego podczas terapii skóra nabiera lepszego wyglądu, wygładzają się zmarszczki i zostają pobudzone procesy związane z przemianą materii zachodzącą w komórkach skóry. Z zabiegów korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy borykają się z problemami trądziku młodzieńczego, ropowiczego, a także różowatego. Zabiegowi może być poddana każda część ciała, jednak najczęściej stosuje się go na twarz, a także dekolt i plecy.