Meble jak nowe po praniu tapicerki

 

Czy można przywrócić dawny blask swoim meblom tapicerowanym? Czy możliwe jest, że mocno zabrudzone meble będą wyglądać jak nowe? Tak – to jest możliwe. Wystarczy jedynie zamówić usługę prania tapicerki, czyli tak naprawdę prania mebli tapicerowanych. Każde meble można dokładnie wyczyścić, ale musi to zrobić odpowiednia osoba przy użyciu odpowiedniego urządzenia piorącego. Wynajęcie w tym celu firmy nie jest dużym kosztem.

Każda tapicerka nadaje się do prania

pranie tapicerki w jeleniej górzeCzym dokładnie jest tapicerka? Określa się w ten sposób dowolny rodzaj materiału, którym pokryte się meble czy chociażby fotele samochodowe. Tapicerka może być wykonana ze skóry, zamszu czy dowolnego innego materiału. Tak więc meble tapicerowane to nic innego jak meble pokryte jakimś rodzajem materiału. Do takich mebli można zaliczyć kanapy czy fotele a nawet krzesła – jeśli siedziska są wykończone materiałem. Każdy rodzaj tapicerki nadaje się do wyprania bądź wyczyszczenia. Każda firma oferująca pranie tapicerki w Jeleniej Górze wykonuje swoje usługi w domu klienta. Bez obaw – nie trzeba się szarpać z meblami i zawozić ich do pralni. Jeśli chcemy wyczyścić brudną kanapę, żeby znów była jak nowa, to wystarczy wezwać w tym celu firmę piorącą tapicerki. Teraz można sobie zadać pytanie ile kosztują tego typu usługi. Ceny nie są wysokie jak na taki luksus. Przywrócenie świetności starej i brudnej kanapie nie powinno kosztować więcej niż dwieście złotych. Na ostateczną cenę prania wpływ mają dwa czynniki. Najważniejszy jest oczywiście czas pracy człowieka i urządzenia piorącego, ale równie ważna jest powierzchnia wypranego mebla. Im większa kanapa tym więcej czasu pracy a co za tym idzie tym większy koszt jej wyprania. Pranie tapicerki może dotyczyć również samochodu. Fotele samochodowe można wyprać, ale z autem trzeba się pofatygować do prania osobiście.

Kanapa w salonie to taki rodzaj mebla, z którego korzysta się prawie codziennie. Podobnie jest w przypadku foteli. Po kilku latach intensywnego użytkowania tych mebli mogą pojawić się trudne do samodzielnego usunięcia zabrudzenia. Wówczas jedynym ratunkiem będzie firma piorąca, z której usług można skorzystać bez wychodzenia z domu. Pracownik firmy przyjedzie do naszego domu z odpowiednim urządzeniem piorącym. Samo czyszczenie może potrwać kilka godzin.