Meble, akcesoria i ogrodzenia – zastosowanie wikliny

Jedną z głównych innowacji XX wieku było pojawienie się syntetycznych wyrobów z wikliny. Syntetyczna wiklina oznacza, że można cieszyć się tymi samymi wiklinowymi splotami w swoich meblach, nie martwiąc się o pozostawienie wikliny podczas złej pogody, czy jest gorąco, zimno, czy mokro.

Zastosowanie mat wiklinowych

mata wiklinowaIstnieje wiele zalet naturalnej wikliny. Mata wiklinowa jest stosowana do wyrobu mebli, płotów i akcesoriów domowych i ogrodowych. Fotel z wikliny, na przykład, jest komfortowym materiałem, nigdy nie ma się wrażenia, że ​​się zgniecie. Rezultatem jest lekki, satysfakcjonujący dźwięk, który jest cechą charakterystyczną naturalnej wikliny. Inną zaletą naturalnej wikliny jest to, że zwykle jest ona chłodna w dotyku, nawet w ciepłe letnie dni, kiedy najlepiej używać wikliny na zewnątrz. Dodatkowo naturalna wiklina posiada wszystkie zalety drewna, ponieważ jest porowate i łatwe w malowaniu i dostosowywaniu. Malowanie naturalnej wikliny jest bardzo łatwe i na ogół można mieć pewność, że farba długo będzie wyglądać dobrze na wiklinie. Istnieją dwie podstawowe zalety wikliny, które zostały zsyntetyzowane przez człowieka. Po pierwsze, ten rodzaj wikliny jest niedrogi. Kolejna korzyść jest najbardziej oczywista. Wiklina syntetyczna jest odporna na warunki atmosferyczne. Podczas gdy drewno i inne podobne materiały gniją, jeśli przebywają w wilgotnych warunkach pogodowych, syntetyczna wiklina jest na to odporna. Dodatkową zaletą wikliny syntetycznej jest łatwość czyszczenia. Najczęściej do produkcji syntetycznej wikliny używa się żywicy lub winylu. Cienkie paski żywicy lub winylu zostają produkowane i plecione. Ważne jest, aby pamiętać, że te meble muszą również mieć ramę podporową. W syntetycznych krzesłach z wikliny najczęściej stosowanym materiałem do wykonania ramy jest aluminium. Aluminium jest lekkim, wytrzymałym i mocnym metalem i ma tę dodatkową zaletę, że jest tańsze niż inne rodzaje metali.

Wśród wielu rodzajów materiałów stosowanych w projektowaniu wnętrz i ogrodów, tradycyjne meble i akcesoria wiklinowe są coraz częściej używane. Nadają przytulny charakter przestrzeniom i dobrze zadbane, pozostają w dobrym stanie przez długi czas. Ponadto ogrodzenia wiklinowe zagwarantują prywatność i zapobiegną ucieczkom zwierząt domowych.