Mata do masażu

Bóle w kręgosłupie najbardziej dokuczają zawodowym kierowcom, którzy za kierownicą spędzają dziesiątki godzin w tygodniu. Nie mają oni możliwości robienia sobie przerw na spacerowanie, więc mogą korzystać jedynie ze specjalnych mat.

Jakie funkcje spełnia mata masująca?

maty masująceKiedy siedzimy, nasze mięśnie znajdują się w nienaturalnej pozycji, a jeszcze gorzej kiedy siedzimy w niewłaściwej pozycji, bez odpowiedniego podparcia. Grozi to uciążliwymi bólami, a nawet poważną kontuzją. Z tego względu dobrze jest mieć maty masujące, które można rozłożyć na każdym fotelu i poczuć moc wibrującego masażu. Nie tylko w pozycji leżącej na brzuchu nasze plecy mogą być masowane, ale także wtedy, kiedy siedzimy. Mata została wykonana z bezpiecznych materiałów, które mogą mieć kontakt nawet z bardzo wrażliwą skórą. Wewnątrz maty zamontowane są specjalne czujniki, które po włączeniu mogą wibrować z różną intensywnością i częstotliwością. Ponieważ jest ona mobilna, to można ją złożyć i zabrać ze sobą na przykład do biura, gdzie spędzamy po minimum osiem godzin przez pięć dni w tygodniu. Dla naszego kręgosłupa to bardzo dużo, więc warto mieć ze sobą matę masującą, która rozluźni spięte mięśnie i przyniesie ulgę. Niektóre modele mat posiadają funkcję regulacji mocy, a nawet mają możliwość podgrzewania w trakcie wykonywania masażu. Taka mata masująca doskonale się sprawdzi w samochodzie, a nawet przyniesie wiele korzyści w zimowe wieczory, kiedy więcej czasu spędzamy w domu. Taki relaks każdemu się należy.

Maty mogą jeszcze mieć specjalne gumki antypoślizgowe, które znacznie ułatwiają korzystanie z nich, ponieważ zapobiegają zsuwaniu się z fotela. Ponieważ mają one czujniki wibrujące w określonych miejscach, to osoby o niewielkim wzroście będą musiały siąść na poduszce.