Lekarze weterynarii polecają bezpieczną laparoskopię

Laparoskopia to nowoczesna i przede wszystkim bezpieczna metoda, która z powodzeniem może być stosowana zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Dzięki niej jest możliwe usunięcie torbieli, guza lub narośli przez niewielki otwór w ciele. Warto jednak pamiętać o tym, że w nie każdym przypadku możliwe jest wykonanie operacji metodą laparoskopową. Gdy usuwana część jest zbyt duża lub trudno się do niej dostać, wówczas trzeba dokonać znacznie głębszego cięcia.

Doświadczeni chirurdzy weterynaryjni przeprowadzają bezpieczną laparoskopię

bezpieczna laparoskopia weterynaryjnaChirurgia zmieniła się na przestrzeni kilkunastu lat. Obecnie modne są nieinwazyjne metody, które jednocześnie zapewniają większą precyzję. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, które w znaczący sposób usprawniają pracę chirurga i poprawiają komfort pacjenta. Wszelkie udogodnienia dotyczą również czworonożnych pacjentów klinik weterynaryjnych. Bezpieczna laparoskopia weterynaryjna daje wiele korzyści. Lekarze weterynarii coraz chętniej stosują tę metodę. Oczywiście zastosowanie laparoskopii wymaga odpowiedniego sprzętu. Dzięki temu lekarz może dokładnie zobaczyć wnętrze bez konieczności rozcinania jamy brzusznej. Przez niewielki otwór w ciele lekarz wprowadza specjalne rurki. Wcześniej jednak jamę brzuszną wypełnia się dwutlenkiem węgla, żeby oddzielić powłokę skórną od narządów. Dzięki takiemu zabiegowi lekarz ma więcej miejsca i może lepiej operować narzędziami chirurgicznymi. Kolejnym etapem operacji jest wycięcie zmiany lub części narządu. Wyciętą część należy następnie w odpowiedni sposób wyjąć. W przypadku zmian nowotworowych należy uważać, żeby komórki nowotworowe nie przedostały się do innych narządów. W przypadku zwierząt operacja laparoskopowa wygląda bardzo podobnie. Zwierzęta jednak są zazwyczaj znacznie mniejsze od ludzi, dlatego też weterynarz musi dysponować odpowiednio mniejszymi przyrządami. Warto podkreślić, że operacja laparoskopowa niesie za sobą mniejsze ryzyko różnych powikłań.

Nasze domowe zwierzaki zasługują na najlepszą opiekę weterynaryjną. Dlatego też w razie konieczności operacji warto udać się do kliniki, w której stosuje się metodę laparoskopową. Metoda bardzo się rozpowszechniła w ostatnim czasie. Warto podkreślić, że metoda laparoskopowa jest wciąż ulepszana, stosowane są również coraz nowocześniejsze narzędzia.