Kwiaty podczas ślubu

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu państwa młodych. Przecież to uroczystość, która zwiąże ich na całe życie, więc nie podlega wątpliwości, że to bardzo wyjątkowy dzień, w którym wkraczają w nowe życie i chcą by był przemyślany i pod każdym względem idealny.

Jakie kwiaty są odpowiednie na ślub?

kwiaty na ślubWybór kwiatów jest bardzo istotną sprawą podczas uroczystości zaślubin. Kwiaty mają być dekoracją kościoła, sali weselnej, bukietem dla panny młodej i być w butonierce pana młodego. Dlatego też warto, by przemyśleć jakie kwiaty sobie zażyczymy. Nie ma jakichś nakazów lub zakazów, które określają jakie kwiaty wypada zamówić w kwiaciarni dla panny młodej, sali bankietowej i kościoła. Wszystko zleży od pory roku ( w lecie i wiosną kwiatów jest o wiele więcej i mamy większy wybór ich rodzajów) i tego jakie kwiaty preferuje młoda para. Nikt nie odmówi nam zrobienia kompozycji z jakichkolwiek kwiatów, ale zanim wybierzemy kwiaty na ślub, dobrze skorzystać z porady florysty. Taka osoba powie nam, jakie kwiaty są „na czasie”, jakie najdłużej wytrzymają, jakie do siebie pasują, a jakie nie, czy lepsza będzie kompozycja pionowa czy pozioma. Ile par młodych, tyle pomysłów na wystrój kościoła i pozostałych elementów zawierających w sobie kwiaty. Często kierujemy się tym, co będzie podobało się gościom. Moim zdaniem to błąd. Ślub to nasza uroczystość i to nam mają podobać się kwiaty na ślub i inne szczegóły. Oczywiście miło usłyszeć od gości, że jest pięknie, ale przede wszystkim bierzmy pod uwagę to, co się nam podoba.

Jeżeli wybieramy kwiaty na ślub i chcemy żeby wszystko ” miało ręce i nogi”, jak mówią niektórzy, możemy dobrać kwiaty w 3 kolorach, zarówno do wiązanki panny młodej, jak i te zdobiące kościół i salę weselną. Wtedy wszystko będzie do siebie pasować.