Kopalnia węgla Wesoła

W naszym kraju funkcjonuje przynajmniej kilka kopalni węgla, które zaopatrują w opał wiele firm działających na terenie Polski. Nasze domu możemy ogrzewać drewnem, węglem, albo korzystać z alternatywnych źródeł ciepła.

Jakość ekogroszku z kopali Wesoła

kopalnia wesoła ekogroszekJedną z najbardziej znanych kopalni w naszym kraju jest kopalnia węgla Wesoła, która mieści się w Mysłowicach. Z ich źródła wydobycia pochodzi bardzo dobrej jakości ekogroszek, który możemy kupić u wielu dystrybutorów materiałów opałowych. Kopalnia Wesoła ekogroszek sprzedaje bezpośrednio hurtowym odbiorcom, którzy dalej rozprowadzają go do mniejszych punktów detalicznych, gdzie każdy klient może kupić opał. Sprzedawany on jest na tony, a jego cena jest uzależniona od ilości pośredników i punktu sprzedaży. Ekogroszek jest gatunkiem węgla, który został poddany dokładnej selekcji pod względem wielkości. Wyróżnia się on dużą kalorycznością, która zapewnia długie palenie i sporą porcją ciepła. Klasyczny węgiel kamienny jest w znacznym stopniu zanieczyszczony, a ekogroszek dzięki selekcji jest oczyszczony i posiada znacznie mniej szkodliwych substancji. Po spaleniu, ekogroszek pozostawia bardzo mało popiołu i generuje niewielką ilość dymu. Kupując opał w polskich kopalniach, wspieramy naszą gospodarkę, więc warto decydować się na zakup naszego towaru, a nie importowanego z innych krajów. Cena ekogroszku jest nieco wyższa z uwagi na wyższą jakość i większą kaloryczność, ale w perspektywie czasu jest to oszczędna inwestycja w ciepło.

Chcąc ogrzewać dom, mamy do wyboru wiele opcji. Jeżeli nie chcemy palić węglem w piecu, to możemy zamontować elektryczne, albo gazowe ogrzewanie. Ekogroszek jest stosowany tylko w sezonie grzewczym, więc palimy nim tylko przez około pięć miesięcy w roku.