Kolorowe rajstopy dziecięce

Dzisiaj w rajstopach chodzą dzieci, nastolatki i dorosłe kobiety. Dzieci ubieramy w rajstopki bez względu na płeć, bo są dostępne modele dla chłopców i dziewczynek. Później już tylko dziewczynki je noszą do sukienek, lub spódniczek. To bardzo praktyczna i wygodna cześć garderoby i często dzieciom zastępuje spodnie w chłodniejsze dni. 

Jakie wzory są na rajstopach dziecięcych?   

rajstopy dziecięceNiemowlaki głównie leżą, wiec rajstopki są raczej ozdobną częścią ubioru niż praktyczną. Kiedy dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki, to przyda się kilka par rajstop z gumowymi kuleczkami przyklejonymi do spodu stopy. Ułatwiają one dzieciom chodzenie i zapobiegają poślizgnięciu. Dostępne są w sklepach jednokolorowe, wielobarwne, oraz z postaciami z bajek, a na stopkach zawsze mają kolorowe paluszki i piętki. Rajstopy dziecięce dla maluszków, które jeszcze nie chodzą, a zaczynają się interesować swoimi stopami, posiadają na paluszkach doszyte małe główki zwierzątek, które grzechoczą przy każdym ruchu sprawiając dziecku wiele radości. Dla starszych dzieci rajstopy pełnią rolę modnego dodatku, który dodaje uroku małym dziewczynkom. Matki dla swoich córek najczęściej wybierają modele w jednolitych kolorach, takich jak biały, czerwony, niebieski czy szary. Dzieci, które już samodzielnie chodzą, często zaliczają wypadki i mają zdarte spodnie i rajstopy na kolanach. Dla takich maluchów, rajstopy są dodatkowo wzmacniane na wysokości kolan, albo mają naszyte łatki. Dla dzieci są one wykonane z grubej bawełny, która jest wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku. Z reguły ubieranie rajstop małym dzieciom niezbyt dobrze się kojarzy, bo często są za bardzo przylegające i ciężko je prosto nałożyć. Nowoczesne modele posiadają od środka specjalną, powłokę, która ułatwia zakładanie, a na stopkach, paluszki i piętki są wyraźnie zaznaczone. Dziecięce rajstopki kupimy w wersji cienkiej na wiosnę i grube, z materiału frotte na zimę. 

Rajstopy można zakładać zamiast spodni kiedy jest ciepło, albo pod spodenki kiedy na polu jest niska temperatura. Nowoczesne rajstopy będą wygodne dla każdego malucha i ich ubieranie już nigdy nie będzie się kończyło przykrymi doświadczeniami. Kolorowe modele z pewnością spodobają się każdemu dziecku i szybko zmieni zdanie na temat ich noszenia.