Kocyki na niepogodę

 

Jesienią pogoda bywa kapryśna. Są dni, kiedy rozpieszcza nas słońce i przez chwilę mamy wrażenie, że powróciło lato. Jednak wystarczy, że słońce zajdzie, a odczuwalna temperatura spada o kilka stopni. Prócz tych przyjemnie ciepłych dni, coraz częściej zdarzają się te pochmurne i deszczowe. Dlatego jesienny spacer z niemowlęciem wymaga odpowiedniego przygotowania na szybko zmieniającą się aurę.

Kocyki i śpiworki dla niemowlęcia

kocyk bambusowyNawet wtedy, gdy jesienna pogoda nie rozpieszcza, warto wybrać się z naszym maluchem na krótki spacer i złapać te ostatnie, jesienne promienie słoneczne. Czas spędzony na powietrzu dobroczynnie wpływa na rozwój naszej pociechy, dlatego nie ma powodu, aby z tego rezygnować. Wystarczy dobrze przygotować się do wyjścia i zapewnić maluszkowi odpowiednią ochronę przed zimnem. Kocyk to nieodzowny towarzysz każdego spaceru. Idealnie lekki i miękki kocyk bambusowy zapewni niemowlęciu ochronę przed chłodem. Jest przyjemny w dotyku, dlatego pokochają go zarówno maluszki, jak i ich mamy. Dzięki temu, że wykonany jest z naturalnych materiałów, jest bezpieczny dla skóry i może towarzyszyć dziecku już od pierwszych jego dni. Kocyk bambusowy jest oddychający, dzięki czemu zapobiegnie przegrzaniu i zapewni doskonałą wentylację. Dobrze jest zaopatrzyć się w większy rozmiar kocyka, wtedy będzie mógł pełnić funkcję otulacza i z pewnością posłuży dłużej. W zimniejsze dni świetnie sprawdzi się śpiworek do wózka. Zapinany na zamek błyskawiczny, doskonale zapobiegnie przedostaniu się zimnego wiatru, nawet podczas wyjmowania malucha z wózka.

Nie bójmy się jesiennych spacerów z naszą pociechą. Troszkę chłodniejszego powietrza z pewnością nie zaszkodzi maleństwu. Wbrew pozorom, to przegrzanie jest dla dziecka bardziej niebezpieczne. Jeśli odpowiednio się przygotujemy i rozsądnie zabezpieczymy dziecko przed chłodem, spacer będzie dla niego przyjemny i przyniesie same korzyści.