Kapelusze filcowe eleganckim i ponadczasowym nakryciem głowy

Moda ma to do siebie, że lubi wracać. Co jakiś czas, w najnowszych trendach pojawiają się dodatki, rodzaje tkanin lub fasony ubrań, modnych całe dekady wcześniej, które jeszcze kilka lat temu uważane były za staromodne i „nie na czasie”. Jednak niektóre z elementów ubioru wydają się być ponadczasowe i mają się świetnie od dziesięcioleci. Należą do nich z pewnością kapelusze.

Filcowy kapelusz na imprezę i eleganckie spotkanie

eleganckie kapelusze filcowe

Dawniej noszone jako obowiązkowe nakrycie głowy zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Te najlepsze i najmodniejsze, zamawiano w najlepszych pracowniach Europy. Dla mężczyzn zajmujący znaczące stanowiska lub po prostu wysoko urodzonych, kapelusz był nieodzownym elementem stroju wskazującym na jego status społeczny i majątkowy. Żadna dama nie pokazywała się w towarzystwie bez kapelusza w najmodniejszym aktualnie wzorze. Nie stanowiły więc tylko i wyłącznie ochrony przed słońcem ale były nieodzownym elementem garderoby, bez którego ubiór był niekompletny a przede wszystkim niestosowny. Dzisiaj kapelusze nosimy przede wszystkim jako ochronę przed słońcem lub element dopełniający ubiór. Nadal istnieją pracownie kapeluszy, gzie możemy zamówić nakrycie głowy w odpowiadającym nam fasonie, kolorze i wykonane z odpowiedniego materiału. Można w nich też kupić gotowe kapelusze na różne okazje. Kapelusze słomkowe czy materiałowe doskonale nadają się na nieformalne spotkania czy jako ochrona przed palący słońcem na plaży czy górskich szlakach. Na szczególne okazje jak wesela czy oficjalne spotkania odpowiedniejsze będą eleganckie kapelusze filcowe, dopasowane do kreacji i okoliczności. Takiego rodzaju kapelusze należy dobierać niezwykle rozważnie, pamiętając o tym, że powinny się komponować nie tylko ze strojem ale również pasować do rodzaju spotkania. Kapelusz przyciąga uwagę i może być pięknym uzupełnieniem naszej kreacji, jednak niestosownie dobrany, może wyrządzić jej więcej szkody niż korzyści.

O niektórych ludziach mówi się, że są stworzeni do noszenia kapeluszy. Chodzi tu o specyficzny kształt głowy i proporcje twarzy. Jednak nie oznacza to, że tylko takie osoby powinny nosić tego rodzaju nakrycia głowy. Jeżeli dobierzemy kapelusz w odpowiednim kształcie, wielkości i kolorze, nawet osoby pozornie nie stworzone do noszenia nakrycia głowy, mają szansę rewelacyjnie wyglądać w kapeluszu.