Jakie zalety ma elektroniczny pomiar czasu?

Do mierzenia czasu na zawodach sportowych używano wielu metod, w ograniczonym zakresie dało się nawet określić kto wygrał zawody w starożytności, po prostu na mecie stał sędzia i widział kto pierwszy dobiegł. Potem używano klepsydr, zegarków różnego typu, stoperów, nawet telefonów komórkowych. Obecnie jednak stare metody odeszły w zapomnienie i na ich miejsce pojawiły się nowsze, lepsze.

Chipy a pomiar czasu

elektroniczny pomiar czasuW dzisiejszych czasach jedyną słuszną opcją jest elektroniczny pomiar czasu. Nie chodzi jednak i zegarki elektroniczne, a o chipy połączone z komputerem głównym. Taki mały chip dawany jest każdemu zawodnikowi na starcie. Dzięki temu że każdy ma własny chip to można go przypisać do imienia i nazwiska zawodnika, co potem ułatwia publikację wyników. Zaraz po przekroczeniu mety w komputerze wyświetli się wynik czasowy wraz z danymi biegacza. To na pewno usprawnia organizację całych zawodów, zawodnicy nie muszą podbiegać do organizatorów i dopytywać o wyniki, nie tworzą się kolejki. Wiele firm od chipów prezentuje wyniki na swojej stronie internetowej, więc nawet po zawodach można zobaczyć jak szybko się biegło i jaka była różnica między nami, a najszybszym biegaczem. Chipy mogą sprawdzić się także w zawodach kolarskich, w końcu tam także liczy się szybkość, a chip można przyczepić do obuwia. Jakie jeszcze zalety ma taki pomiar czasu elektroniczny? Na pewno gwarantuje precyzyjność. Dane liczbowe zliczane są do setnych części sekundy, więc nie ma opcji że wygra wyścig osoba która nie przekroczyła mety jako pierwsza. Przy biegach ulicznych, czy grupowych gdzie biegnie nawet kilka tysięcy osób trudno byłoby zapanować nad taką masą i skutecznie podliczyć ich czasy biegowe. Chipy likwidują ten problem. Każdy ,,dostanie” swój czas dokładnie podany. Dodatkowo są takie opcje jak przesłanie czasu na telefon komórkowy, czy na e-maila podanego w zgłoszeniu do zawodów biegowych.

To na pewno świetna opcja zarówno dla samych biegaczy, jak i dla organizatorów zawodów sportowych. Chipy są bezzwrotne, a do tego nie kosztują wiele, zatem nie mają większego wpływu na budżet całych zawodów. Dodatkowo nie przeszkadzają one podczas biegania, czy jazdy na rowerze, co jest ważne dla sportowców. Warto jest rozważyć opcję chipów na zawodach.