Jakie są rodzaje izolacji poddasza?

Dzięki odpowiedniej izolacji poddasza można dużo zaoszczędzić na rachunkach za energię. Najłatwiej to zrobić, postępując zgodnie z instrukcją izolacji poddasza i wykonując dokładną pracę. Dzięki odpowiedniej izolacji poddasza możemy zmniejszyć straty ciepła w swoim domu i pomóc w oszczędzaniu energii. 

Techniki izolacji poddasza

ocieplanie poddasza w mazowieckimIstnieje niewiele produktów izolacyjnych, a także technik montażu izolacji, których należy bardzo ściśle przestrzegać. Będziemy musieli zastosować różne metody, aby sprawdzić istniejącą izolację i zobaczyć, co należy zrobić.  Ocieplenie strychu nad garażem będzie zależało od tego, czy garaż wymaga ogrzewania w miesiącach zimowych, chłodzenia latem. Jeśli w garażu nie ma ciepła i powietrza, nie ma sensu go izolować. Przestrzeń na poddaszu również musi mieć wystarczającą wentylację, a bez odpowiedniej wentylacji drewno może tworzyć pleśń lub zacząć gnić.  Przede wszystkim, zgodnie z wytycznymi jeśli chodzi o ocieplanie poddasza w mazowieckim, należy sprawdzić, czy wentylacja jest prawidłowa. Otwory kalenicowe są w porządku, ale jeśli w okapie znajdują się otwory wentylacyjne, należy upewnić się, że nie zostaną pokryte izolacją.    Izolację należy przeprowadzić aż do strychu. Musimy zmierzyć długość biegnących wzdłuż belek stropowych i wyciąć izolację trochę poniżej tego wymiaru.  Teraz możemy położyć izolację pomiędzy tymi legarami podłogowymi. Jeśli w garażu jest ciepło i / lub powietrze, możemy użyć Batta z przymocowaną paroizolacją. Ale jeśli nie mamy ciepła i / lub powietrza, możemy użyć Batta bez paroizolacji.  Należy upewnić się, że odcinki izolacji trzymają się z dala od krawędzi dachu, ponieważ może to uwięzić wilgoć w tych obszarach, co może spowodować gnicie drewna i pokrycia dachowego. Postępując zgodnie z wytycznymi dotyczącymi izolacji poddasza i dodając izolację poddasza, można zmniejszyć marnotrawstwo energii. Możemy zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy dzięki zmniejszeniu rachunków za energię w okresie od 5 do 6 lat, co pomoże nam pokryć koszty izolacji. Rodzaj wymaganej izolacji zależy od obszaru wymagającego izolacji.  Jeśli mamy już izolację na swoim strychu, możemy sprawdzić jej rodzaj i porównać ją z normami branżowymi. Określenie wartości R jest bardzo krytyczne przy wyborze izolacji.

Im wyższa wartość R, tym lepsza izolacja i sposób jej działania.  Zgodnie z normami branżowymi i wytycznymi dotyczącymi izolacji poddaszy, R-38 jest wysoce zalecany. Możemy również skorzystać z kalkulatora online, aby oszacować koszty lub możemy sprawdzić koszt izolacji, uzyskując bezpłatną wycenę od dowolnego z profesjonalnych instalatorów. Uzyskaj wiele ofert, zanim zdecydujemy się wykonać zadanie.