Jakie są najlepsze ledowe świetlówki?

Pracuje zdalnie z domu. Mam w mieszkaniu pokój urządzony na biuro. Ponieważ pokój jest od północnej strony zależy mi na dobrym oświetleniu mojego miejsca pracy. Ostatnio po kilku godzinach pracy przy komputerze moje oczy są coraz bardziej zmęczone. Postanowiłam zmienić oświetlenie. Ponieważ jest zima, światło w gabinecie mam zapalone prawie przez cały czas. I to mniej więcej od jesieni zaczęły się problemy ze wzrokiem. Postanowiłam zainwestować w światło ledowe do biura.

Poszukiwania tanich świetlówek 

świetlówki led - cenaCzytałam, że światło ledowe jest bardzo przyjemne dla oczy. Wzrok nie męczy się przy takim świetle nawet mimo kilkugodzinnej pracy w biurze i przy komputerze. Ponieważ jednak moje fundusze były mocno ograniczone, postanowiłam najpierw sprawdzić ceny i nie kupować pierwszych lepszych świetlówek. Swoje poszukiwania zaczęłam od wyszukiwarki internetowej w którą wpisałam frazę: świetlówki led – cena. Postanowiłam kupić niewielką świetlówkę. Parametry podane w opisie świadczyły o tym, że świetlówki mimo tego, że są energooszczędne i zużywają niewiele prądu dają bardzo mocne światło i wcale nie trzeba dużo świetlówek żeby oświetlić jeden średniej wielkości pokój. Wybrałam kilka interesujących mnie świetlówek. Spisałam sobie ich ceny i udałam się do sklepów stacjonarnych w moim mieście, żeby porównać kwoty. Sklepy internetowe dawały lepsze oferty, dlatego postanowiłam zamówić wybrane świetlówki przez internet. Takie świetlówki były trochę droższe niż zwykłe żarówki, ale taka inwestycja zwracała się dosyć szybko. Po pierwsze rachunki za prąd od razu stawały się niższe. Po drugie świetlówki mogły z powodzeniem świecić się nawet przez kilka lat i miały na to gwarancję. Było to niemożliwe do uzyskania przy zwykłych żarówkach, jakie mam teraz w gabinecie. Zamówiłam wybraną świetlówkę. Kurier z przesyłką dotarł już dwa dni później.

Montaż świetlówek był bardzo prosty. Poradziłam sobie z tym sama. Od razu poczułam różnicę w oświetleniu. Świetlówki dawały bardzo delikatne, białe światło, ale na tyle intensywne że wystarczało do pracy. Ich cena zwróciła się bardzo szybko mniejszymi rachunkami za prąd, można więc powiedzieć, że takie ledowe oświetlenie to inwestycja na lata. W dodatku świetlówki mają bardzo krótki czas rozpalania, co jest bardzo dużą zaletą.