Jakie prace konserwacyjne ciągnika wykonać po sezonie?

Okres pomiędzy sezonami jest to czas, w którym rolnicy dokonują przeglądu swoich maszyn rolniczych, niezbędnych napraw i renowacji. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się, kiedy konieczna jest wymiana części, a kiedy wystarczy ich odnowienie.

Kiedy wymienić filtr hydrauliczny na nowy?

funkcjonalne filtry hydrauliczne - wrocławWielu rolników zastanawia się, kiedy jest odpowiedni moment na wymianę części ich ciągników na nowe. Omówimy to na podstawie filtrów hydraulicznych. Pierwszą kwestią jest cena, którą musimy zapłacić za nowe funkcjonalne filtry hydrauliczne – wrocław będzie miastem, gdzie sprawdzimy, czy jest to opłacalna inwestycja. Przede wszystkim wszystko zależy od tego w jakich warunkach używany naszego ciągnika, czy często go używamy i jak często przeprowadzamy zabiegi renowacyjne. Jeżeli dbamy o nasz sprzęt i nie jest to jedyna maszyna rolnicza, jaką posiadamy w naszym taborze, zakup nowego filtra jest zdecydowanie opłacalny. Przede wszystkim koszty zakupu zwrócą się po kilkuletnim, bezproblemowym korzystamy z maszyny. Nowy filtr wyposażony jest tez w nowe możliwości filtracji szkodliwych cząstek, dzięki czemu jeszcze lepiej neutralizuje szkodliwe cząstki, które są emitowane podczas pracy maszyn rolniczych, co sprawia, że silnik będzie działał lepiej. Do nowych modeli filtrów dużo łatwiej jest znaleźć również wkłady, łatwiej znaleźć warsztat który podejmie się jego renowacji, oraz łatwiej znaleźć na rynku zamienniki. W przypadku jednak, gdy filtr wymieniliśmy niedawno, jest to dopiero pierwsza jego usterka lub pierwszy przypadek, gdy zauważamy, że efektywność jego pracy zmniejszyła się możemy podjąć się jego renowacji. Koszty tego zabiegu są nawet kilkukrotnie niższe niż koszty wymiany tej części na nową, oryginalna część oraz około dwukrotnie mniejsze niż wymiana na zamiennik. Wiele osób twierdzi, że po pierwszej konieczności renowacji filtra hydraulicznego ten zabieg trzeba będzie powtarzać cyklicznie, ale nie jest to prawdą. Wszystko zależy od sposobu renowacji oraz warsztatu, który przeprowadził ten proces. Oryginalny, funkcjonalny filtr poddany renowacji może być równie wytrzymały co zupełnie nowy zamiennik.

Jak widać nie zawsze wymiana le działających części naszego ciągnika na nową jest konieczna. Wszystko zależy od sposobu użytkowania maszyny, sposobu jej przechowywania oraz warunków pracy. Z pewnością więc wszelkie wymiany części na nowe powinny być przemyślane.