Jakie atrakcje turystyczne czekają nas w Kudowie

Jeśli lubimy wyjazdy wakacyjne czy nawet weekendowe w Góry, powinniśmy poważnie się zastanowić nad wyborem Kudowy Zdrój. Jest to miejscowość, o której większość z was nawet nie słyszała, jednak dla zagorzałych turystów jest to wręcz rarytas. Jak każde szanujące się miasteczko turystyczne, zawiera w swojej kulturze kolebkę historii, ale również posiada wiele nowoczesnych atrakcji. W poniższej publikacji przedstawię jakie władze miasta przygotowali ciekawostki turystyczne dla przyjezdnych oraz opowiem troszkę bardziej ciekawą historię tego miasteczka.

Jakie atrakcje dla jakich turystów?

różne atrakcje turystyczne w kudowie zdrójNa wstępie warto chwilę skupić się na wątku historycznym Kudowy Zdrój. Właściwości lecznicze miejskich wód, które znajdują uznanie na całym świecie już od VIII wieku. Tutejsza pijalnia wód uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce, miejscowe wody mineralne, były pakowane w butelki i wysyłane na dwór berliński kilkaset lat temu. Główna jednak atrakcja jest park zdrojowy. I on posiada swój kawałek kultury, A mianowicie deptakiem parku zdrojowego, spacerówki takie osobistości jak Winston Churchill, car Rosji Aleksander I, Bruno Schulz, cesarz Franciszek I, czy przyszły prezydent stanów zjednoczonych, John Quincy Adams. Występują różne atrakcje turystyczne w Kudowie Zdrój, również zapewniające rozrywkę w uprawianiu sportów zimowych. Kudowa Zdrój graniczy z równie piękna i klimatyczną miejscowością Zieleniec. Jest ona często nazywana kurortem alpejskim dla narciarzy i fanów sportów zimowych.  Znajduje się tam wiele bezpiecznych ścieżek dla młodych osób, dopiero co zaczynające przygodę z tym sportem, jak i również dla bardziej zaawansowanych osób. Funkcjonuje tam ponad dwadzieścia wyciągów i trzydzieści zjazdowych tras narciarskich.

 

Jak powszechnie wiadomo, w góry jedzie się głównie w celach wspinaczkowych i zdobywczych, ciekawych szczytów i ścieżek górskich. Oczywiście Kudowa Zdrój gwarantuje bardzo ciekawa rozrywkę dla takich osób. Znajduje się tutaj słynna góra Szczeliniec, która od zawsze słynie ze stromych stoków prowadzących na jej szczyt. Jednakże samo dojście daje olbrzymią satysfakcję, A jej szczyt jest znakomitym miejscem na odpoczynek dla wielu osób, ma powierzchnię 600 metrów długości i 300 metrów szerokości.  Pamiętać jednak musimy, o zakupieniu odpowiedniego wyposażenia przed uczniem się w taką podróż górską.