Jaką stopkę rowerową kupić?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniej stopki rowerowej może okazać się niesamowicie trudnym zadaniem. Rowerowy świat podzielił się na pół – jedni nie wyobrażają sobie jazdy bez stopki, a dla innych jest to zupełnie zbędny dodatek, brzydki, itp.

Najlepsze stopki rowerowe

nóżka rowerowaW sklepach znaleźć można kilka typów stopek rowerowych. Różnią się one od siebie przede wszystkim sposobem mocowania. Należy dobrać je do swojego roweru w sposób bardzo konkretny i szczegółowy, ponieważ nie wszystkie będą do niego pasowały, o czym nie powinno się zapominać. Wiele specjalistów przestrzega przed kupowaniem najtańszych modeli, zwłaszcza wtedy, gdy chce się jeździć z sakwami. Choć tańsze podpórki można kupić już za nawet kilkanaście złotych, to i tak nie są modele, które można darzyć szczególnym zaufaniem, szczególnie związanym z tym, że wytrzymają większe obciążenie, a przecież to jest najistotniejsze w kwestii wyboru takowego produktu. Jedną z najbardziej popularnych jest nóżka rowerowa mocowana z tyłu roweru. Jest to bardzo uniwersalny wybór, ponieważ pasuje do praktycznie każdego typu roweru, a montuje się ją do tylnego trójkąta ramy. Mocowanie może być tylko dolnej rurki, albo dłuższe, bardziej stabilne, do dwóch rurek ramy – tutaj wybór jest indywidualny. Na rynku znajduje się mnóstwo stopek uniwersalnych, regulowanych, jednakże najlepiej jest zakupić stopkę idealnie dopasowaną do konkretnego roweru. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że takowy produkt z pewnością utrzyma ciężar roweru i nie narazi go na dodatkowe straty związane z upadkiem, itp. Istnieje jeszcze inny model, taki jak podpórka montowana centralnie. Mocuje się ją śrubą do specjalnie przygotowanego otworu, który znajduje się na początku tylnego trójkąta ramy. W taki otwór najczęściej wyposażone są rowery miejskie bądź trekkingowe, jednakże wiele zależy od konkretnego modelu roweru. Może okazać się to trochę mniej stabilny system, głównie z powodu mocowania na tylko jedną śrubę.

Na rynku znaleźć można również przednią stopkę rowerową, czy stopkę rowerową w pedale – możliwości jest wiele. Wszystko zależne jest od własnych indywidualnych preferencji. Jednak przed zakupem warto zapoznać się z właściwościami każdej z nich, aby móc wybrać najlepszy produkt.