Jak wysłać przesyłkę za granicę?

 

Każdego dnia Polacy wysyłają tysiące listów i paczek do odbiorców w kraju. Jest to bardzo proste, bo wystarczy zabrać taką przesyłkę na pocztę lub do punktu odbioru przesyłek kurierskich. Paczki krajowe kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych a najlepiej wysyłać je przez firmę kurierską. Ale w jaki sposób wysłać paczkę za granicę, żeby było tanio i szybko? W taki sam sposób jak paczkę krajową – poprzez jedną z firm kurierskich.

Przesyłkę zagraniczną wysyłamy tak samo jak krajową

przesyłka do niemiec ze stalowej woliNo i to jest właśnie najlepsze, że wysłanie przesyłki za granicę wygląda dokładnie to samo jak wysłanie jej do odbiorcy w kraju. Zacznijmy jednak od początku. Trzeba wybrać jedną z firm kurierskich, którą wyślemy naszą zagraniczną przesyłkę. Każda firma na swojej stronie internetowej umożliwia dokładną wycenę przesyłki, którą chcemy wysłać. Potem sprawdzamy dokąd trzeba dostarczyć paczkę, żeby ją nadać do zagranicznego adresata. Bez problemu znajdziemy w promieniu kilkunastu kilometrów jakiś lokalny punkt przyjęć przesyłek kurierskich. Wybierając jedną z firm zwróćmy uwagę na czas, w jakim nasza paczka dotrze do odbiorcy. Dla przykładu przesyłka do Niemiec ze Stalowej Woli dotrze w niecałe dwadzieścia cztery godziny, czyli dokładnie tak samo jak w przypadku przesyłek krajowych. Użytkownicy smartfonów mogą też skorzystać z jednej z dostępnych na wszystkich platformach aplikacji, w której można zamówić kuriera do domu lub biura. Nie trzeba wtedy nigdzie przesyłki dostarczać a całą wysyłkę opłacimy bezpośrednio z naszego portfela w aplikacji. W dobrych aplikacjach mamy do wyboru kilka firm kurierskich, więc nie jesteśmy ograniczeni do jednej oferty. No i co najważniejsze – możemy od razu porównać sobie koszty nadania przesyłki w kilku firmach i wybrać ofertę najatrakcyjniejszą dla naszego portfela.

Nadanie zagranicznej przesyłki z łatwością ogarniemy za pomocą aplikacji w smartfonie. Możemy też skorzystać z komputera i wycenić sobie swoją przesyłkę w każdej z firm kurierskich. Wiedząc ile zapłacimy w poszczególnych firmach możemy wybrać najtańszą ofertę. Przy paczce ważącej około dziesięciu kilogramów możemy zaoszczędzić nawet do dwustu złotych. Ceny są różne, ale różne są też czasy dostarczenia paczki za granicę. W zależności od firmy kurierskiej odbiorca otrzyma ją kolejnego dnia lub po kilku dniach roboczych.