Jak wykorzystać pojazd elektryczne dla dzieci?

Wielu rodziców zastanawia się nad walorami edukacyjnymi popularnych pojazdów elektrycznych. Suche zapewnienia o wspaniałym wpływie tego typu zabawek nie zawierają żadnych szczegółów dotyczących, w jaki sposób mogą wspierać rozwój małego człowieka. Jednak kreatywni rodzice mając na uwadze marzenia swoich pociech samodzielnie mogą stworzyć warunki, w których przejażdżki nie będą jedynie hałaśliwymi wygłupami i przyniosą wymierne korzyści.

Możliwości pojazdów elektrycznych dla dzieci

pojazdy elektryczne dla dzieci z USBSzczególnie w przypadku nieco starszych użytkowników pojazdów elektrycznych niedzielne popołudnie można wykorzystać do nauki zasad ruchu drogowego. Za pomocą kredy wystarczy wymalować na pustym parkingu lub podjeździe do garażu tor jazdy i można przepracować z dzieckiem zasady bezpiecznego zachowania podczas kolejnej samodzielnej wycieczki rowerowej. Wycieczka motorem czy samochodem to także dobra okazja aby posłuchać dobrej muzyki. Na przeciw oczekiwaniom rodziców wychodzą pojazdy elektryczne dla dzieci z USB do których można podpiąć własną muzykę. I tak w drodze powrotnej, aby wyciszyć małego kierowcę po świetnej zabawie można podpiąć do autka składankę Mozarta czy też pobudzić zdolności matematyczne utworami Bacha. Szaleństwa w elektrycznym pojeździe to także okazja do nauki języków obcych. Wystarczy „przerzucić” kurs na pendrive’a, uruchomić w tle  i nowe słówka same wejdą do głowy. Posiadanie elektrycznego pojazdu to także dobra okazja do nauki przegrywania. Jeśli dzieci z sąsiedztwa również posiadają swoje pojazdy, można zorganizować wyścigi, które wyłonią lokalnego mistrza kierownicy. A dla pozostałych będą doskonałą okazją do nauczenia się jak poradzić sobie z porażką w zawodach. Mając w planach takie wyścigi warto wcześniej przeczytać kilka artykułów na temat tego, jak mądrze wspierać dziecko podczas pierwszych przegranych.

W przypadku jeśli pojazd elektryczny jest prezentem na pierwsze urodziny lub chrzest, wówczas wspólne przejażdżki mogą być doskonałą okazją do spędzenia z dzieckiem kilkunastu minut przed domem. Tak małe dziecko nie jest w stanie samodzielnie prowadzić samochodu, jednak załączony pilot RC w rękach rodzica może sprawić maluchowi ogromną frajdę. Trzeba jednak pamiętać o podstawach bezpieczeństwa jakimi jest zapięcie pasów oraz zminimalizowanie wstrząsów podczas uruchamiania i zatrzymywania pojazdu.