wesele

Jak wybrać oprawę muzyczną i fotografa ślubnego?

Organizując swój ślub, trzeba skupić się na wielu różnych sprawach. Od nich zależy bowiem, jak będzie wyglądał ten ważny dzień. Jeśli chcemy cieszyć się tym wyjątkowym czasem, warto dokładnie przemyśleć pewne wybory, jakich dokonamy. Szczególnie istotne są one w kontekście kluczowych usługodawców.

Dj a zespół na wesele – charakterystyka

zespół na weseleJedną z ważniejszych rzeczy podczas wesela jest muzyka. Ludzie przykładają dużą wagę do oprawy muzycznej, gdyż zależy od niej jakość zabawy. Jeśli utwory puszczane na weselu nie będą odpowiadały gościom, prawdopodobnie nie będą się oni dobrze bawić. Trzeba więc dokładnie rozeznać się na rynku, jeśli chodzi o dostępnych usługodawców. Jak wybrać tego najlepszego? Na podstawie strony jednego z zespołów www.zespol-mariachi.pl musimy przede wszystkim wiedzieć, że zależy nam na dju czy też na zespole muzycznym. Różnice między tymi usługodawcami są duże, ponieważ dj nie będzie grał i śpiewał na żywo. Jeśli komuś zależy na prawdziwej grze na instrumentach, to powinien wybrać zespół. Będzie on coverował znane piosenki. Minusem jest, że nie będą one nigdy brzmiały tak, jak w oryginale. Poza tym mogą zdarzyć się fałsze, których jednak znakomita większość gości nie dostrzeże, jeśli tylko będą się mieścić w granicach normy. Na portalu slubnyportal.pl można przeczytać, że z kolei dj to z pewnością utwory odtwarzane w oryginalnej wersji dźwiękowej. Dobry dj jednak nie będzie jedynie puszczał muzyki z płyt, ale będzie także tworzył unikalny klimat poprzez swoje własne przeróbki i dobieranie ścieżki dźwiękowej tak, aby wszyscy mogli się dobrze bawić. Dj nieraz może okazać się tańszy, choć niekoniecznie. Każdy powinien sam zastanowić się, jaki styl bardziej mu odpowiada. Na pewno wiele różni oprawę djską od muzyki, jaką zapewni zespół.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru DJ?

dj na weseleBez względu na to, czy jest to zespół czy dj, trzeba sprawdzić czy jest to osoba rzetelna. Opinie zamieszczone w Internecie mogą wiele powiedzieć, jednak nie powinny one stanowić jedynego źródła informacji o wykonawcach. Niestety, nie wszystkie komentarze w sieci pochodzą bowiem od rzeczywistych klientów zespołu czy dja. Mogą je pisać osoby z konkurencji albo też znajomi. Warto szukać wiadomości na temat usługodawców także wśród własnych przyjaciół. Oni na pewno powiedzą prawdę odnośnie do tego, czy dany dj im się podobał. Jeśli byli ostatnio na jakimś weselu albo organizowali własne, warto podpytać, czy są zadowoleni z oprawy muzycznej i dlaczego. Takie opinie powiedzą nam wiele, ale też nie warto przesadnie się nimi sugerować, gdyż każdy ma inny gust i odczucia. Sam DJ weselny-wodzirej.pl twierdzi, że najlepsza sytuacja jest więc wówczas, kiedy Państwo Młodzi sami wcześniej słyszeli dany zespół weselny „w akcji”. Dzięki temu zdają sobie sprawę, jak wygląda oprawa muzyczna z ich udziałem. Można wówczas stwierdzić, czy na przykład przerwy pomiędzy kolejnymi blokami muzycznymi były długie, czy zróżnicowanie gatunków muzycznych było odpowiednie, czy zespół zachowywał się odpowiednio.Wiele czynników ma wpływ na to, czy dany zespół weselny albo dj się sprawdzi. Niestety, nie da się tego nigdy do końca przewidzieć. Można jednak starać się zminimalizować ryzyko, dzięki dokładnemu rozeznaniu się. Muzyka odgrywa bardzo dużą rolę podczas zabawy, więc warto o niej pomyśleć sporo wcześniej, żeby móc skorzystać z oferty najbardziej sprawdzonych usługodawców.

Jakie powinny być zdjęcia ślubne?

zdjecie ślubneInnym ważnym usługodawcą jest fotograf ślubny. Jeśli nie znamy się na zdjęciach, warto poprosić o pomoc w jego wyborze, kogoś, kto ma na ten temat większą wiedzę. Dzięki temu można uniknąć sporej pomyłki, jeśli chodzi o jakość zdjęć. Na portalu slub-wesele.pl można znaleźć porady, że warto przyjrzeć się szczególnie fotografiom zamieszczonym na stronie usługodawcy. Dzięki nim można dowiedzieć się najwięcej odnośnie do warsztatu danego fotografa. Oczywiście, wiadomo, że na stronie internetowej znajdą się zawsze najlepsze zdjęcia. Dobrze jest więc poszukać opinii na jego temat, a nie sugerować się wyłącznie wybranymi przez fotografa zdjęciami. Tak jak w przypadku dja, mogą być one podpowiedzią, lecz na pewno nie powinny być jedynym czynnikiem wpływającym na wybór usługodawcy. Poza tym duże znaczenie ma to, jakie wrażenie robi fotograf w bezpośrednim kontakcie. Jeśli już na pierwszym spotkaniu nie robi on pozytywnego wrażenia, dobrze będzie jednak poszukać kogoś innego. Można dzięki temu zaoszczędzić sobie późniejszych nerwów.

Co zrobić by znaleźć odpowiednią osobę?

weseleBy znaleźć odpowiednią osobę, warto zabrać się za poszukiwania odpowiednio wcześniej, gdyż wtedy można na spokojnie wybierać spośród różnych ofert. Nie ma wtedy stresu, co do tego, że nie znajdzie się już nikt inny. Lepiej dać sobie więcej czasu na wybór i mieć pewność, że fotograf się doskonale sprawdzi. Na stronie jednego z fotografów tematslub.pl możemy się dowiedzieć, że, nigdy nie ma stuprocentowej pewności, że dany człowiek zrobi takie zdjęcia, jakich oczekujemy. Zawsze jest pewne ryzyko, jednak jeśli się dobrze przygotujemy, to z pewnością będzie ono mniejsze. Trzeba zwracać uwagę na to, jaki jest kontakt z danym fotografem, jakie ma umiejętności oraz jakie można znaleźć o nim opinie. Nie zawsze zdanie znajomych pokrywa się z naszym, aczkolwiek nieraz dobrze jest wziąć pod uwagę wybór przyjaciół, jeśli dany fotograf się sprawdził. Na koniec można powiedzieć, że przy wyborze usługodawcy na ślub ważne są:

  • kontakt
  • umiejętności
  • cena usług
  • kompleksowość oferty
  • opinie.

Podsumowując temat

Wybierając usługodawców takich, jak fotograf czy osoby zajmujące się oprawą muzyczną, warto dać sobie więcej czasu na decyzję. Wiadomo, że zdjęcia ślubne czy repertuar muzyczny to jedne z ważniejszych spraw w tym ważnym dniu. Dobrze jest więc nie spieszyć się, podejmując decyzję odnośnie do tego, kogo zatrudnić.