Jak udekorować kościół?

Dokładnie tak jak zależy nam na pięknej dekoracji sali weselnej czy pojazdu, którym będziemy się poruszać w dniu ślubu, tak samo powinno nam zależeć na wystroju kościoła. To właśnie w tym miejscu odbywa się najważniejsza część ceremonii, do której przygotowujemy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Jaka więc powinna być dekoracja świątyni na ślub? Na co powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Dekoracja kościoła – Ślub

dekoracja kościoła na ślub WarszawaNa początku, aby dopasować odpowiednie dekoracje, powinniśmy zaobserwować jaki charakter panuje w świątyni. A dokładnie na kolorystykę wnętrza oraz rodzaj i intensywność światła. Większość par młodych jako główny element dekoracji wybiera prawdziwe i pachnące kwiaty. Nic w tym dziwnego, ponieważ dekoracje kwiatowe wprowadzają w pomieszczeniach dużo piękna i romantyzmu, a zdjęcia z nimi w tle stają się o wiele ciekawsze. Udekorować kościół możemy samodzielnie, co jest dużo tańszą opcją, ale bardzo czasochłonną, jednak dużo lepszym sposobem jest wynajęcie firmy, która zrobi to za nas w sprawny i szybki sposób. Możemy ustalić motyw przewodni, czym powinna odznaczać się dekoracja kościoła na ślub Warszawa, to miasto gdzie znajdziemy mnóstwo firm, które zajmują się odpowiednim przygotowaniem kościoła, pojazdu, a nawet sali weselnej. Może koszty usługi są dużo wyższe, ponieważ mieszczą się pomiędzy 1500 a 5000 złotych w zależności od wspólnych ustaleń, ale za to efekt olśniewający. Oprócz dekoracji ołtarza należałoby pomyśleć również o przystrojeniu ławek w kościele, drogi do ołtarza, a także drzwi oraz pozostałych elementów wejścia z zewnątrz. A więc na ławkach najlepiej sprawdzają się kokardy lub wieńce zawiązane w rogach, które można również ozdobić żywymi kwiatami. Świetnym pomysłem jest umieszczenie przy ławkach lampionów ze świecami, które na zdjęciach wyglądają rewelacyjnie. Natomiast na drodze do ołtarza najczęściej ustawiamy dywan, a na nim płatki kwiatów lub świece, ważne by wszystko idealnie komponowało się z dekoracjami ławek oraz wybranymi przez nas kwiatami.

Samodzielne dekorowanie kościoła na ślub jak najbardziej może być przyjemnością, jednak wśród ogromna spraw do załatwienia podczas organizacji ślubu warto skorzystać z profesjonalnych usług firm specjalizujących się w tej branży. Żywe kwiaty na ślub to najpiękniejsza dekoracja, a osoby, które się na nich znają, będą wiedziały jak sprawić, aby kwiaty zachowały swoją świeżość i piękno na długo.