Jak sprawnie przewieźć uszkodzony samochód?

Współcześnie duża ilość samochodów osobowych oraz dostawczych sprzedawanych w Polsce pochodzi z krajów zachodniej Europy. To właśnie z takich krajów jak Niemcy, Francja oraz Belgia co roku przywożone są ogromne ilości pojazdów, a następnie sprzedawane na lokalnym rynku. Handlarze samochodów muszą jednak zadbać o cały proces takiej transakcji, gdyż nie zawsze przywiezienie takiego pojazdy odbywa się sprawnie. Często auto  może być uszkodzone, co utrudni transport. Jak przywieźć auto zza granicy?

Zakup profesjonalnej lawety do przewozu samochodów

profesjonalna laweta do przewozu samochodówRozwiązaniem problemu może być zakupienie specjalnej lawety do przewożenia samochodów osobowych oraz dostawczych. Podczas takiego wyjazdy po samochód do jednego z krajów Europy zachodniej często nadarza się okazja zakupienie uszkodzonego pojazdu bardzo atrakcyjnej cenie. Taki samochód osobowy lub dostawczy może być następnie naprawiony po przywiezieniu do Polski i sprzedany ze znacznym zyskiem. Zanim jednak uda się taki samochód przewieźć, trzeba posiadać do tego odpowiedni sprzęt. Idealnie sprawdzi się profesjonalna laweta do przewozu samochodów. Wówczas możemy taki uszkodzony samochód wciągnąć na lawetę i odpowiednio go zabezpieczyć przed zsunięciem. Tak zapakowany samochód możemy przewieźć z dowolnego kraju w Europie bezpośrednio do swojej ojczyzny. To wygodne rozwiązanie szczególnie dla handlarzy oraz właścicieli komisów samochodowych, którzy często wybierają się po takie auta do krajów Unii Europejskiej. W takiej sytuacji wynajem lawety za każdym razem może być kompletnie nieopłacalny. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest posiadanie własnej lawety i możliwość korzystanie z niej w dowolnym momencie. W końcu nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy na rynku pojawi się jakaś świetna okazja. Wówczas w razie pojawienia się takiej świetnej okazji na zakup i sprowadzenie samochodu osobowego lub dostawczego do kraju wymaga natychmiastowej reakcji.

Na taką okazję czeka wiele osób, które chętnie po takie auto się wybiorą. Posiadanie własnej lawety otwiera również drogą do rozwinięcia własnego biznesu polegającego na holowaniu samochodów. Wówczas możemy oferować wynajem takiej lawety lub usługę polegającą na przewiezieniu samochodu klienta, któremu nagle auto odmówiło posłuszeństwa.