Jak przygotować dom przed przybyciem szczeniaka?

Kupno małego psa wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Nowy opiekun powinien być na nią przygotowany i wiedzieć jakie warunki zapewnić nowemu członkowi rodziny. Jedną z najczęściej wybieranych ras w Polsce jest labrador. Jest on tak samo lubiany jak owczarek niemiecki czy york. Jednak wiele osób wybiera go ze względu na łagodne usposobienie, które pozwala na przebywanie w domu gdzie znajdują się dzieci.

Wyprawka dla psa rasy labrador 

szczeniaki labradoraNa dodatek nie jest psem stróżującym i nie hałasuje gdy tylko pojawi się jakiś bodziec. Jednak co warto wiedzieć za nim przywieziemy psa do domu? Po pierwsze należy zacząć od tego, że szczeniaki labradora zostaną odseparowane od swojego rodzeństwa oraz matki. Jest to stresująca sytuacja i szczeniak w pierwszym okresie może zachowywać się hałaśliwie. Jednak jest to krótki okres, ponieważ zwierzę szybko przyzwyczai się do nowych właścicieli, którzy zapewnią mu opiekę. Jeżeli chodzi o transport labradora od hodowcy warto na ten czas zorganizować samochód. Dobrym rozwiązaniem będzie też kartonik lub skrzynka z kocem. Piesek w tym wieku często oddaje mocz dlatego podczas dłuższej trasy należy być przygotowanym na kilka postoi w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych. Przygotowaniom powinien ulec również dom, który ma być nowym miejscem dla naszego labradora. Na samym początku warto usunąć wszelkie przedmioty w podłogi gdzie ma znajdować się legowisko pieska. Szczeniaki labradora lubią gryźć różne rzeczy. Wtedy najlepiej zorganizować zabawkę, która zastąpi buty właścicieli. Przed przyjazdem nie można zapomnieć o obowiązkowej wyprawce, którą powinien mieć zapewnioną nowy szczeniak. Pierwszym elementem będzie oczywiście legowisko. Powinno być przystosowane do wielkości naszego labradora. Jeżeli i tak zamierzamy je wymienić to można nabyć mniejsze. Jednak to pies o sporej wielkości dlatego będzie potrzebował miejsca dla siebie.

Obowiązkowo przyda się również miska na suchą karmę oraz wodę. Karma powinna być adekwatna do wieku psa aby zawierała wszelkie ważne wartości odżywcze. Producenci coraz częściej sprzedają specjalne karmy typowo dla labradorów. Oprócz tego w nowym domu powinna czekać smycz, obroża oraz zabawki. Warto też zobaczyć gdzie w pobliżu znajduje się lecznica zwierząt aby w razie problemów móc w jakiś sposób zareagować.