Instalację odgromową zamówiłem w najlepszej firmie

 

Całkiem niedawno skończyliśmy budowę naszego nowego domu. Marzyliśmy o nim od dawna, ale dopiero teraz udało się nam całą inwestycję doprowadzić do końca. Budowa domu to ogromne koszty, dlatego czasem zdarza się tak, że prace przeciągają się w nieskończoność. Wszystko zależy od tego, jakim się dysponuje budżetem, a my chcieliśmy wszystko zrobić bez żadnego kredytu. Teraz już się wprowadziliśmy, ale pozostała nam do zrobienia jeszcze jedna ważna rzecz.

Czekam na montaż instalacji odgromowej

instalacje odgromowe krakówKiedy już wprowadziliśmy się do naszego nowego domu z żoną i naszym synkiem to przypomnieliśmy sobie o tym, że nie zrobiliśmy żadnego zabezpieczenia przeciwko burzy i występującym w jej trakcie piorunom. A przecież w naszym kraju i naszym regionie takie burze zdarzają się dosyć często. Od razu postanowiłem się tym zająć, bo rzeczywiście jest to coś, o czym zupełnie zapomniałem. Szybko znalazłem odpowiednich specjalistów oferujących instalacje odgromowe Kraków jest miastem, w którym takie firmy zajmują się tym od dekad. Udało mi się nawet wpisać w kalendarz jednej z takich firm. I to jeszcze takiej firmy, która realnie ma opinie najlepszej w swojej branży. Na szczęście mieli wolny termin w najbliższym czasie, więc za niedługo instalacja odgromowa zostania na naszym budynku zamontowana. Był już u nas pracownik na pomiary, więc wszystko jest już zaprojektowane. Dowiedziałem się, że nie ma problemu, z tym że budynek ma już zrobioną elewację. Prace przy montażu takiej instalacji są praktycznie bezinwazyjne, więc nie muszę się obawiać, że konieczne będą potem jakiekolwiek poprawki. Montaż całej instalacji będzie nas kosztować około trzech tysięcy złotych, co na pewno nie jest wysoką ceną jak za tak skomplikowane prace elektryczne. I cieszę się, że w ostatniej chwili przypomniałem sobie o tym ważnym elemencie, zanim burze zaczną się u nas na dobre.

Lada dzień powinni zjawić się u nas najlepsi specjaliści od zabezpieczeń odgromowych. Montaż instalacji potrwa ponoć dwa dni, ale ja wierzę, że wystarczy na to tylko jeden dzień. Szkoda tylko, że przypomniałem sobie o tym, kiedy nasz dom jest już wykończony piękną elewacją. Chociaż to ponoć w niczym nie przeszkadza, żeby zamontować taką instalację. Powinno się obejść bez jakichkolwiek uszczerbków na wyglądzie elewacji.