Ile zapłacimy za skrzynkę do gazu?

Wybierając skrzynkę do gazu musimy brać pod uwagę, że jej cena będzie różnić się pod kątem tworzywa z jakiego została wykonana, jej typu oraz wyposażenia jakie jej towarzyszy. Istnieje wiele typów skrzynek gazowych, wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od tego typu produktu i co ma dla nas największe znaczenie.

Od czego zależy cena skrzynki gazowej?

skrzynka do gazu - cena za sztukęMożemy wyróżnić parę typów skrzynek gazowych. Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, wyróżnia się skrzynki: plastikowe, wykonane z tworzywa sztucznego- najczęściej są one wykorzystywane w zabudowie jednorodzinnej. Tego typu skrzynki można montować na ogrodzeniu, umieszczać w specjalnych wnękach lub pozostawić jako wolnostojące, z tworzyw poliestrowo-szklanych – składają się one z dwóch warstw maty szklanej nasączonej preparatem z żywicy poliestrowej, co zwiększa odporność materiału na wahania temperatur oraz wilgotne środowisko. Wśród nich istnieją również metalowe – wykonane ze stali kwasoodpornej, która nie niszczy się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, znacznych amplitud temperatur oraz czynników mechanicznych. Dla uzyskania maksymalnej ochrony warto wybierać modele z dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym – np. ocynkowane, tak jak skrzynka stalowa nierdzewna. Z uwagi na sposób montażu można wyróżnić następujące rodzaje skrzynek gazowych: naścienne – przeznaczone do montażu na elewacji, wnękowe – montowane we wnęce ściennej specjalne osłony z profilem, podtynkowe – obudowa do montażu we wnęce, wolnostojące – najczęściej montowane na słupkach. Cena skrzynki gazowej uzależniona jest od wybranego typu. Z pewnością skrzynka do gazu – cena za sztukę, różni się od jej modelu. Najtańsze są modele wnękowe, które można nabyć nawet za mniej niż 100 zł. Skrzynki zabudowane zabezpieczone korozyjnie to koszt najczęściej powyżej 200 zł. Najwięcej trzeba zapłacić za produkty z dodatkowym wyposażeniem, zadaszone oraz skrzynki podwójne. W tym przypadku cena najczęściej przekracza 300 zł.

Decydując się na zakup skrzynki gazowej musimy przenalizować z jakiego tworzywa powinna być ona wykonana oraz jakie wyposażenie powinno jej towarzyszyć. Jeśli chcemy zapewnić sobie najwyższe bezpieczeństwo, cena skrzynki będzie wyższa z uwagi na jej właściwości antykorozyjne, gdyż zapewnia ona maksymalną ochronę.