Ile kosztuje szambo betonowe?

Najczęściej zakupuje się zbiorniki na szambo dla 4-osobowej rodziny. Jest ono o pojemności 10 m sześciennych i trzeba zapłacić około 2000 zł. Jest to standardowa rozwiązanie, a w przypadku wyboru zbiornika podzielonego na trzy komory będziemy musieli dopłacić dodatkowo 200 zł. Oddzielnie musimy również policzyć koszt montażu, który może być różny w zależności od firmy, na którą się zdecydujemy. Najlepiej zdecydować się na firmę, która sprzedaje szamba i od razu je montuje.

Czy warto postawić na betonowe szambo dwukomorowe?

szamba betonowe dwukomoroweWiele osób początkujących, które decydują się na wybór odpowiedniego z szamba przydomowego, zastanawia się, na które szambo najlepiej postawić. Na rynku mamy dostępne zbiorniki jednokomorowe, które najczęściej wybiera się w sytuacji, gdy chcemy postawić szambo betonowe na chwilę, aby wszystkie odpady komunalne odbierał od nas wóz asenizacyjny. Szamba betonowe dwukomorowe budujemy najczęściej, kiedy chcemy mieć komorę przelewową oraz dwa kominki rewizyjne. Takie rozwiązanie pozwoli na oddzielenie ścieków grubych od cienkich i jedne będą zostawać w pierwszej komorze, a drugie swobodnie przepłyną do tej drugiej komory. Możemy również dodać specjalne bakterie do drugiej komory i ścieki wraz z wodą z tamtej komory będą nadawały się nawet do rozprowadzenia w gruncie za pomocą specjalnej techniki drenażu. Takie rozwiązanie pozwoli na odbieranie ścieków tylko i wyłącznie raz lub dwa razy do roku. Najlepszym rozwiązaniem jest zbiornik trzy komory, który najczęściej jest najdroższy. Wykonuje on podobną pracę co zbiornik dwukomorowy, ale posiada trzy komory i kiedy zdecydujemy się napowietrzyć drugą komorę, to możemy uzyskać nawet małą domową oczyszczalnie ścieków. Jaką pojemność zbiornika na szambo wybrać? Bardzo wiele początkujących osób także zastanawia się nad tym, jakiej wielkości powinien być zbiornik na szambo. Dla przeciętnej 4-osobowej rodziny w najlepszym rozwiązaniem jest Zbiornik o pojemności 10 m sześciennych.

Decydując się na wybór odpowiedniej firmy oferujące i sprzedaż szamb betonowych powinniśmy na początek zapytać znajomych czy kogoś z rodziny aby doradzili nam w wyborze odpowiednich fachowców. Unikniemy w ten sposób przeszukiwania tysięcy ofert w internecie i będziemy mieli pewność że polecona firma zna się dobrze na tym fachu. Sprawdzone Rozwiązania są zawsze lepsze niż szukanie na własną rękę.