Gdzie może się przydać prasa krawędziowa?

Blacha jest bardzo wymagającym pod katem obróbki półproduktem. Bardzo często okazuje się bowiem, że surowiec ten nie może być poddawany obróbce mechanicznej. Może to bowiem skutkować poważnym uszkodzeniem, znajdujących się na blasze powłok ochronnych.

Do czego służy prasa krawędziowa?

prasy krawędziowe dla firmW obecnych czasach blacha pozostaje jednym z częściej wykorzystywanych półproduktów ze stali. Jest to jednocześnie ten półprodukt który może sprawić bardzo duże problemy podczas obróbki. Głównym problemem jest fakt, że blacha bardzo często pokryta jest specjalnymi powłokami ochronnymi. Ich celem jest zapewnianie ochrony blasze przed rozwojem bardzo groźnej korozji. Jest to ważne w szczególności w tych sytuacjach, gdy blacha jest wykorzystywana jako pokrycie dachowe, czy tez jako główny budulec garaży, czy też hal stalowych. W takim wypadku najlepszym sposobem na obróbkę takiej blachy będą prasy krawędziowe dla firm. Prasy bardzo mocno odróżniają się od cennych maszyn do obróbki takich jak na przykład frezarka, czy tez wycinarka laserowa. W odróżnieniu bowiem od tych dwóch maszyn do obróbki, prasa nie oddziałuje na daną blachę od zewnątrz, ale od środka. Właśnie dzięki temu nie ma możliwości, aby znajdująca się na blasze powłoka ochronna uległa czy to zdarciu, czy też odparowaniu podczas obróbki. Jednocześnie, prasy krawędziowe zapewniają bardzo podobne pod katem rezultatów efekty obróbki. Oznacza to, że krawędzie podzielonej blachy sa idealnie równe i praktycznie od razu nadaje się ona do użytku. Nie ma także konieczności pokrywania ponownie blachy powloką ochronną. Jest to spora zaleta pras krawędziowych i także powód, dla którego właśnie to te maszyny sa obecnie głównie używane do obróbki blachy w zastosowaniach profesjonalnych. Oprócz tego na korzyść tych maszyn do obróbki przemawia również fakt, że można je traktować jako przedłużenie linii produkcyjnej, gdyż coraz więcej pras krawędziowych może działać w pełni automatycznie. Co więcej, sa one także bardzo często wyposażone w sterowanie komputerowe, dzięki wyposażeniu ich w specjalny mikroprocesor.

Blacha jest bardzo wymagającym pod katem obróbki półproduktem ze stali. Dlatego też trzeba korzystać jedynie z tych maszyn, które z cała pewnością nie uszkodzą znajdujących się na blachach powłok ochronnych. Mogłoby one zwiększyć podatność danej blachy na ataki korozji.