Explainer video – sposób na reklamę

 

Czym jest explainer video i do czego służy? Wielu pewnie nie wie, że to krótki filmik nagrywany w celach promocyjnych. Wyjaśnia on cele lub misję firmy, a także sposób działania danego produktu lub usługi danego przedsiębiorstwa. Produkcja takiego filmiku jest stosunkowo tania, dlatego mogą sobie na takie rozwiązanie pozwolić początkujące firmy lub przedsiębiorcy.

Więcej o krótkich filmach promocyjnych

explainer videoPo wyprodukowaniu explainer videa umieszczamy go w sieci: na platformie internetowej lub na stronie firmy. Za jego pomocą tłumaczymy obecnym i potencjalnym klientom zainteresowanym naszą usługą lub produktem, na czym polega, dlaczego klient powinien zdecydować się na jego wybór i w jaki sposób go używać. Wiedza na temat zastosowania produktu jest przekazywana odbiorcom w sposób zrozumiały i przyjemny. Tego typu rozwiązanie jakim jest explainer video, od pewnego czasu cieszy się olbrzymim zainteresowaniem przedsiębiorców. Spowodowane to jest faktem, że wykazano wpływ zainteresowania produktu po umieszczeniu tego typu krótkich filmików na stronie firm. Wzrost zainteresowania bywa nawet trzykrotny. Istnieją różne tego typu filmiki, między innymi: animowane explainer video, video na białej tablicy czy także video z akcją na żywo. Jeśli nie jesteśmy pewni jak prezentuje się tego typu filmik, i czy to rozwiązanie sprawdzi się w celach reklamowych w naszej firmie, w Internecie znajdziemy przykładowe animacje, które pomogą nam dokonać wyboru.

Tego rodzaju filmik musi być dynamiczny (aby nie znudził odbiorcy), przejrzysty a historia musi być ciekawa i opowiedziana prostymi słowami. Explainer video nie może być zbyt nadgorliwy czy chaotyczny i niejasny, ponieważ potencjalny klient nie będzie się mógł w nim odnaleźć lub go nie zrozumie.

Więcej informacji o explainer video uzyskać można na: https://m8house.com/