Europejska wycieczka rowerowa, a przygotowania do niej

Jeżeli jesteś fanem kolarstwa możesz podróżować rowerem dosłownie po całym kontynencie. W naszym kraju mamy wielu wizjonerów, którzy swoimi rowerami zwiedzili wiele państw. Takie wycieczki organizowane są w wielu miejscach. Jeżeli chcesz wziąć udział, ale nie wiesz jak się przygotować nie musisz się przejmować. Internet pełen jest wpisów dotyczących tego tematu. Wystarczy postępować według ustalonych zasad treningowych, a możliwe jest zdobycie dosłownie każdego miejsca.

Przygotowania do wyprawy rowerowej po Europie

wycieczki rowerowe w europieWiadomo, że taki dystans będzie od Ciebie wymagał treningu. Wycieczki rowerowe w Europie są dość popularne, dlatego materiałów treningowych znajdziesz wiele. Rok przed wycieczką warto zacząć myśleć o większych dystansach. Na początku rower stacjonarny w mieszkaniu wystarczy. Naucz się pokonywać coraz większe dystanse dziennie. Wiadomo, że na rowerze stacjonarnym nie czuć wielu rzeczy, jednak to ma być pierwsze przygotowanie. Jak już osiągniesz dzienny wynik jazdy około stu kilometrów możesz przerzucić się na prawdziwy rower. Dostosuj godziny treningów do Twojego wolnego czasu. Wybieraj takie trasy, które będą wymagały od Ciebie zużycia dużej ilości energii. Tym sposobem przygotujesz się do codziennej drogi rowerem po Europie. Mięśnie powinny Ci się szybko regenerować. Na odpoczynek w trasie masz zazwyczaj jedną noc. Dla doświadczonych rowerzystów jest to wystarczająco, dlatego też powinieneś nabrać doświadczenia. Taka jazda będzie sprawiać Ci przyjemność, zwłaszcza, że po drodze widzisz wiele europejskich miast. Możesz dojechać dosłownie w każde miejsce. Roczne przygotowania wystarczą, aby być gotowym do takiej podróży, lecz musisz być sumienny i dobrze wykonywać treningi. Polecam porozmawiać z organizatorem takich wycieczek. On podpowie Ci co zrobić, aby wziąć udział.

Uczestniczyłem w wyprawie do Francji. Takie wycieczki są bardzo ciekawe, ponieważ cały czas masz świadomość, że robisz coś zupełnie innego, niż wszystkie znane Ci osoby. Pomimo, że musisz się do tego długo przygotowywać, jest to warte takiego poświęcenia. Rzeczy, które przeżyjesz i zobaczysz będziesz opowiadał znajomym przez długi czas. Zachęcam gorąco do spróbowania, najpierw w trasach po Polsce, a później po reszcie naszego kontynentu.