Efektywny monitoring przemysłowy

Dla każdego przedsiębiorcy jedną z kluczowych kwestii jest zapewnienie bezpieczeństwa w firmie. Mowa tu jest zarówno o bezpieczeństwie naszych pracowników jak również nasz samych, naszych klientów oraz wszelkich towarów i dóbr materialnych. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów zabezpieczeń przemysłowych są profesjonalne systemy monitoringu. Najlepiej spisują się one gdy są połączone w jedną, spójną sieć zakończoną rejestratorem zapisującym nagrania na dysku twardym.

Wybór kamer do monitoringu

monitoring ipDynamiczny rozwój wielu elektroniki doprowadził do tego, że obecnie produkowane są urządzenia bardzo zaawansowane technologicznie. Nowsze modele różnych urządzeń już niemal zupełnie wyparły z rynku urządzenia starszego typu. Nie inaczej jest w przypadku kamer do monitoringu. Obecnie jednym z najpopularniejszych i najczęściej sprzedawanych rodzajów kamer do monitoringu są kamery ip. Wyróżnić możemy dwa rodzaje tych urządzeń. Pierwsze z nich to kamery zewnętrzne, których budowa jest bardzo solidna. Wyposażone są w specjalne zabezpieczenia przed deszczem i wilgocią. Jak łatwo się można domyślić ich odpowiednikiem są kamery wewnętrzne, które pracują w warunkach mniej ekstremalnych. Monitoring ip jest tematyką bardzo popularną w ostatnich latach. Niewątpliwie bardzo dużą zaletą tego rodzaju monitoringu jest fakt, że pracuje on w oparciu o sieć Internet. Możliwe jest połączenie kamer ip w sposób przewodowy z użyciem kabla rj45 zwanego potocznie skrętką oraz istnieją kamery z wbudowanym modułem bezprzewodowym. Dzięki temu do zamontowania takiej kamery nie musimy mieć niczego oprócz wkrętarki. Wystarczy jedynie bezprzewodowy dostęp do Internetu. Dla użytkowników jest to bardzo wygodne rozwiązanie również z tego powodu, że za pośrednictwem specjalnych aplikacji możemy mieć zdalny dostęp do naszych kamer. Z pozycji naszego smartfona możemy dokonywać konfiguracji naszej kamery oraz oglądać obraz na żywo.

Ogólnie rzecz biorąc kamery ip w ostatnich latach zyskują duże uznanie w oczach użytkowników. Są cenione ze względu na to, że kamery tego typu możemy podłączyć niezależnie od siebie. Żeby zapewnić bezpieczeństwo w małej firmie możemy zamontować nawet jedną kamerę, do której będziemy mieć zdalny dostęp. Większość kamer ip posiada wbudowane sloty na karty pamięci.