Działanie maści konopnej

Z konopi siewnych produkowane są liczne kosmetyki i środki farmakologiczne. Ze względu na swoje wszechstronne właściwości rośliny stają się coraz bardziej popularne i chętniej uprawiane na terenach Polski. Z upraw najczęściej produkowane są olejki i pasty zdrowotne, a z kwiatostanów powstaje susz. W przemyśle kosmetycznym wykorzystywane jest działanie olejków konopnych. Stanowią aktywny składnik wielu preparatów do profesjonalnego użytku.

Zastosowanie maści konopnych

maść konopnaProdukowane są również maści konopne. W swoim składzie zawierają olejki o różnym stężeniu aktywnych substancji zawartych w konopiach. Lecznicza maść konopna stosowana jest w wielu dolegliwościach dermatologicznych wywołanych procesami chorobotwórczymi lub czynnikami środowiskowymi. Tworzy bowiem na skórze naturalną barierę ochronną, która przywraca równowagę hydrolipidową. Pomaga również osobom zmagającym się z licznymi problemami dermatologicznymi i chorobami przewlekłymi. Pomaga wyciszyć zmiany zachodzące przy atopowym zapaleniu skóry i reguluje wydzielanie sebum. Polecana jest również w przypadku opryszczki, grzybicy, a także leczy oparzenia. Nadaje się do codziennej pielęgnacji dla osób przewlekle chorych, które całymi dniami leżą w łóżkach i są narażone na odleżyny spowodowane złym krążeniem i zastojami. To także doskonałe kosmetyki do codziennej pielęgnacji skóry suchej i łuszczącej się. Dzięki wysokiej zawartości olejków wykazują niezwykłe właściwości odżywcze, regenerujące, a także ochronne. Mogą być stosowane także w przypadku łuszczycy, gdzie dochodzi do nadmiernego łuszczenia się warstw naskórka. Konopie siewne bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe, a dzięki zawartości aktywnego kannabidiolu mogą być również stosowane w schorzeniach bólowych i stanach zapalnych. Im wyższa zawartość CBD, tym intensywniejsze działanie na ludzki organizm. Maści mogą być stosowane po różnych urazach mechanicznych, a także przy chorobach reumatoidalnych.Wykorzystuje się je podczas sesji rehabilitacyjnych z masażem.

Olejki konopne będące składnikiem maści działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie na stawy, mięśnie i ścięgna. Pomagają w procesach rekonwalescencji po zabiegach ortopedycznych. Wszechstronne działanie kannabidiolu zawartego w maściach konopnych reguluje procesy zachodzące w obrębie skóry, a także pomaga zwalczyć ból w chorobach reumatycznych i zwyrodnieniowych. Pomaga po urazach i stłuczeniach. Jest niezbędnym preparatem, który powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce.