Duże płytki podłogowe ze starej cegły z odzysku

Nowe mieszkanie może nabrać charakterystycznej i oryginalnej patyny, jeśli sięgniemy po materiały z odzysku. Wśród materiałów budowlanych pozyskiwanych z rozbiórki starej zabudowy znajdują się cegłówki i kamienie. Cegła nadaje się do powtórnej obróbki. Zwłaszcza trwałe materiały produkowane w dawnych manufakturach są bardzo solidne. Można je ciąć, szlifować i obrabiać.

Wykonanie posadzki z ceglanych płyt po recyclingu

płytki ze starej cegłyWiele zabytkowych budynków trafia każdego roku do rozbiórki. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu głównym materiałem budowlanym była cegła. Obecnie produkowane są syntetyczne bloczki na bazie betonu. Jednak cegła ma zupełnie inny kolor niż szary beton. Jej barwa od czerni po brąz i jasną żółć, jest bardzo charakterystyczna. Użycie starej cegłówki ma wiele pozytywnych aspektów jednym z nich jest duża liczba rozwiązań. Nowe płytki ze starej cegły przeznaczone są głównie na posadzki wewnętrzne. Całe cegłówki układane są np. przed domem, zamiast kostki brukowej. We wnętrzach sprawdzają się solidne, stylowe płytki z odrobiną patyny. Materiały produkowane w manufakturach przeszło sto lat temu do dziś nie straciły swojego uroku. To propozycja dla osób lubiących klasykę i łączących ją z nowoczesnymi meblami i designerskimi elementami wyposażenia. Proste położenie na podłodze sprawia, że warto zainwestować w płytki ceglane z recyclingu. To wybór na wiele lat i alternatywa dla paneli podłogowych.

Stare, ceglane zabudowania ustępują miejsca nowej zabudowie. Jednak cegła pozyskana w czasie rozbiórki może być ponownie użyta. Ma to miejsce w przypadku klasycznych cegłówek z odzysku. Są czyszczone i obrabiane oraz przycinane do kształtu płytek podłogowych. Można je umieścić wewnątrz, w salonie, korytarzu oraz np. na tarasie lub na werandzie.