Druk cyfrowy oraz druk offsetowy

 

Bardzo często wielu klientów, którzy pierwszy raz decydują się na skorzystanie z drukarni, zastanawia się którą metodę druku wybrać. Do wyboru mamy bowiem druk offsetowy oraz druk cyfrowy i zawsze przy wyborze odpowiedniego druku powinniśmy na początku zastanowić się jak duże mamy zamówienie, oraz jak szybko jest nam potrzebne. W ten sposób będziemy w stanie wybrać pomiędzy drukiem cyfrowym a drukiem offsetowym.

Którą techniką druku najlepiej wybrać?

druk 24Kiedy zależy nam, aby nasze zamówienie zostało wykonane od ręki to najlepiej wybrać druk cyfrowy. Metoda ta pozwala nam na szybką realizację zlecenia oraz na załatwienie niezbędnych dokumentów albo materiałów reklamowych nawet na ostatnią chwilę. Co również bardzo ważne przy druku cyfrowym możemy wydrukować pojedyncze egzemplarze, które sprawdzimy, zanim zdecydujemy się na wydruk kilkuset czy kilku tysięcy sztuk. Dodatkowo druki cyfrowe możemy uszlachetniać na wiele różnych sposobów i sposoby te różnią się od tych, które stosuje się przy druku offsetowym. Bardzo ważnym atutem druków cyfrowych jest możliwość personalizacji wydruków, w których możemy przy każdym wydruku zamieniać inne informacje, takie jak adres naszej firmy czy też logo lub nasz podpis albo jakąkolwiek dowolną grafikę. Najczęściej najlepsze drukarnie oferują polecany druk 24 h, więc zawsze możemy liczyć na to, że realizacja naszego zamówienia zostanie szybko wykonana. Druk offsetowy warto wybrać w sytuacji, kiedy potrzebujemy bardzo dużego zamówienia na setki lub tysiące egzemplarzy i nie musi to być zrealizowane jak najszybciej. Musimy być również świadomi tego, że druki offsetowe absorbują bardzo dużo czasu i często wymagają większych nakładów finansowych do przygotowania produkcji. Koszty te zostaną zredukowane, dopiero gdy zamówienia są w naprawdę dużych nakładach. Dlatego w przypadku małych zleceń zawsze warto wybierać druk cyfrowy.

W sytuacji, kiedy pierwszy raz decydujemy się na zamówienie w drukarni, to dobrze jest doradzić się fachowca, który prowadzi taką drukarnię. Pomoże on nam wybrać odpowiedni rodzaj druku, a także przygotuje projekt, gdy takiego nie posiadamy. Zamówienie możemy odebrać osobiście w drukarni albo też zdecydować się na to, żeby drukarnia wysłała nam pocztą drugi lub też za pomocą kuriera.