Dom szkieletowy zbudujesz szybciej niż tradycyjny

Chcesz stosunkowo szybko postawić swój własny dom, ale nie masz jeszcze projektu, wybranego wykonawcy, a do tego zbliża się zima, co znacznie utrudnia budowę. Może zastanów się nad alternatywnym rozwiązaniem. Zamiast domu murowanego warto zdecydować się na konstrukcję szkieletową.

Firma podstawi ci dom szkieletowy pod klucz

domy szkieletowe pod kluczDomy szkieletowe może nie są jeszcze aż tak popularne w Polsce, ale powstaje ich coraz więcej, a poza tym kolejne firmy zaczynają specjalizować się w tego typu konstrukcjach. Budowa polega na odpowiednim umocowaniu desek na fundamencie, poza tym ma wiele wspólnego z tradycyjną techniką. Tak jak wspomniałem, w konstrukcjach szkieletowych używa się głównie drewna, co oznacza oszczędność. Słychać wiele opinii, iż domy z drewna są mniej trwałe, niż murowane. To nie do końca prawda. Budowle z drewna spokojnie mogą przetrwać nawet kilkaset lat, choć trzeba pamiętać o odpowiednim użytkowaniu. Jest wiele firm, budujących domy szkieletowe pod klucz, czyli do ostatniego etapu. Jeśli brakuje ci czasu, a masz odpowiednie fundusze, specjaliści wykonają twoje cztery kąty od początku do końca. Warto podkreślić, że domy szkieletowe mogą dać oszczędności także po zakończonej budowie. Porządnie wykonana izolacja sprawi, iż mniej będziemy płacić za ogrzanie budynku. Poza tym są eko, bo powstają z materiałów bardziej przyjaznych środowisku, niż w przypadku innych konstrukcji.

Podsumowując, wciąż mało wiemy na temat konstrukcji szkieletowych i być może dlatego wielu osobom wydaje się, że są na przykład mniej trwałe, a sposób ich budowy nie gwarantuje bezpieczeństwa użytkowania. Nie ma się czego obawiać. Drewniane domy w Stanach Zjednoczonych albo w Skandynawii istnieją od lat i są niezwykle popularne. To chyba potwierdzenie, że z ich trwałością wcale nie jest źle.