Dobry sposób na przechowywanie win

Picie wina w niewielkich ilościach i w odpowiedniej częstotliwości bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie, ponieważ obniża poziom cholesterolu. Posiadanie własnej piwnicy z dobrej klasy winami jest marzeniem wielu mężczyzn jak ich kobiet. Jednak nie jest to takie prosto, bo aby wino odpowiednio leżakowało, trzeba mu stworzyć do tego odpowiednie warunki. Wino nie lubi ani nadmiernego światła, ani zbyt wysokiej lub niskiej temperatury.

Chłodziarka na wino

chłodziarki do winaZasada działania chłodziarki do przechowywania wina jest bardzo prosta, działa ona tak samo, jak lodówka czy zamrażarka, z tym że możemy ustawić konkretną temperaturę, a nie tak jak w przypadku lodówki czy zamrażarki tylko orientacyjną. Chłodziarki do wina posiadają bardzo czuły termostat, który steruje całym systemem chłodzącym, przez co temperatura wewnątrz chłodziarki jest idealnie taka, jaką ustawiliśmy przy pomocy panelu sterującego, umieszczonego na zewnętrznej stronie obudowy chłodziarki. Chłodziarki posiadają bardzo duży zakres temperatur, dzięki czemu możemy dostosować wszystko odpowiednio do konkretnego rodzaju wina. Przeszklone drzwi chłodziarki pozwalają na wybór wina bez zbędnego otwierania drzwi na zbyt długi czas, co zapobiega wahaniom się temperatury wewnątrz urządzenia. Półki na wino są specjalnie profilowane w taki sposób, aby wino swobodnie mogło leżeć na nich, bez obaw o to, że któraś z butelek spadnie z półki, się rozbijając. Jak wszyscy dobrze wiemy, wino nie powinno stać tylko leżeć, więc półki są oddalone od siebie o średnio piętnaście centymetrów, co pozwala na zmieszczenie wewnątrz chłodziarki o niewielkich rozmiarach dość sporej ilości wina. Drzwiczki chłodziarki, chociaż wykonane są w dziewięćdziesięciu procentach ze szkła, to są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu będziemy mogli przez długi czas cieszyć się swoją chłodziarką no i oczywiście schłodzonym winem znajdującym się w jej wnętrzu.

Tego rodzaju urządzenia chłodzące do wina znajdują swoje zastosowanie nie tylko w prywatnych domach, ale też i w restauracjach, barach, a także sklepach z alkoholem. Koszt zakupu chłodziarki pozwalającej na pomieszczenie około siedemdziesięciu butelek wina o pojemności jednego litra to około szesnastu tysięcy złotych. Zakupu możemy dokonać przez internet, z dostawą we wskazane przez nas miejsce.