Dobra rehabilitacja po endoprotezie

Powrót do zdrowia wymaga aby pacjent przeszedł rehabilitację. Pomaga ona odzyskać dawną sprawność. W przypadku seniorów, częstym przypadkiem jest rehabilitacja po endoprotezie. Jest ona skuteczna, aby wrócić do pełnego zdrowia. 

Skuteczność rehabilitacji po endoprotezie

rehabilitacja po endoprotezieW przypadku, gdy ktoś ulega wypadkowi, często wymagana jest operacja jako jedyna szansa na powrót do pierwotnej sprawności. Jednym z najczęstszych przypadków są operacje wszczepienia endoprotez, gdyż zwłaszcza u osób starszych upadki i nieszczęśliwe zdarzenia mogą prowadzić do złamań i ubytków szkieletu. Jednak mimo stosunkowo łatwej operacji, prawdziwym problemem staje się odzyskanie sprawności sprzed wypadku. Jest to trudny proces uzależniony od wielu czynników, między innymi od wieku pacjenta, jego zdrowia oraz tego na ile poważny była wypadek. Niezbędnym elementem prawidłowo przeprowadzonego procesu leczenia jest rehabilitacja po endoprotezie, przeprowadzana pod okiem profesjonalnych fizjoterapeutów oraz lekarzy. Nowoczesna rehabilitacja po endoprotezie zaczyna się już bezpośrednio po operacji  i polega na wykonywaniu prostych i nieobciążających ćwiczeń wskazanych przez lekarza ortopedę. W miarę odzyskiwania sprawności zakres i obciążenie ćwiczeń zmienia się tak, by pacjent mógł wykonywać całe spektrum ruchów. Ostatecznym celem jest aby pacjent mógł poruszać się całkowicie samodzielnie, bez pomocy kul i wsparcia innych osób, dzięki czemu może samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu i poprawia się jego samopoczucie. Zatem rehabilitacja po endoprotezie przebiega stopniowo, według zasady małych kroków, dzięki czemu istnieje możliwość indywidualnego dochodzenia do zdrowia ze strony każdego pacjenta. Ważne aby wybrać odpowiedniego specjalistę. Dzięki niemu będziemy mogli przekonać się jak szybko możemy wrócić do zdrowia. Warto o tym pamiętać i wybrać profesjonalistę do pomocy, który będzie niezbędny.

W powrocie do zdrowia po operacji wszczepienia implantów pomoże nam rehabilitacja po endoprotezie. Jest to ten element procesu leczenia od którego w głównej mierze zależy czy pacjent wróci do poprzedniej sprawności. Dlatego też rehabilitacja powinna przebiegać pod okiem doświadczonych lekarzy i fizjoterapeutów, najlepiej w renomowanym ośrodku zdrowia.