Dobra karma dla kota

Zwierzęta tak samo jak ludzie chorują, mają alergie i predyspozycje smakowe. Jedne koty są aktywne i lubią się bawić z właścicielem, inne mogłyby całymi dniami spać i chować się po kątach. Każdy kot jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Czy bezzbożowa karma jest zdrowa?

karmy bezzbożowe dla kotówMruczki cierpiące na nietolerancje, po zjedzeniu zwykłej karmy wymiotują, nie chcą się bawić i najczęściej są ospałe. Z takim kotem trzeba się udać do weterynarza, który zbada przyczynę takiego zachowania i zaleci zmianę diety. Karmy bezzbożowe dla kotów, są przeznaczone właśnie dla takich zwierząt, które mają dolegliwości żołądkowe bo spożyciu zbóż. Są to wysokiej jakości karmy z dużą ilością mięsa, warzyw i wzbogacone są witaminami i składnikami odżywczymi. Nie zawierają zbóż i ryżu, a jedynie dokładnie wyselekcjonowane kawałki mięs z mnóstwem, zdrowych dodatków. W jej składzie znajdziemy dużą zawartość łatwo przyswajalnego białka, oraz wysoką zawartość kwasów tłuszczowych omega 6 i omega 5. Karma dla kotów jest pozbawiona cukru, soli, barwników i konserwantów, które mogłyby zaszkodzić zwierzęciu. Koty należy karmić suchą karmą na przemian z mokrą, w postaci mięsnych kawałków w sosie, albo w galaretce, oraz należy mu zapewnić stały dostęp do bieżącej wody. W pożywieniu dla kota znajdują się witaminy niezbędne do utrzymania zdrowych zębów, mocnych kości, błyszczącego futerka i dobrego wzroku. Karma dba kompleksowo o zdrowie małego mruczka i dostarcza mu wielu nowych smaków w postaci ryb, drobiu i wołowiny.

Właściwe żywienie ma kluczowe znaczenie dla zdrowia naszym podopiecznych. Ilość dziennego pożywienie dla kota, powinny być ustalona indywidualnie na podstawie wagi i wielu kota, oraz  ewentualnych problemów zdrowotnych. Jeżeli kot jest aktywny, to może zjeść nieco więcej.