Do jakich kuchni pasują zlewozmywaki narożne?

 

Bardzo dobrze wpisują się w nowoczesny wystrój kuchni. Pozwalają zaoszczędzić miejsce na blacie. Zlewozmywaki narożne, bo o nich mowa, montuje się na dużych przestrzeniach, jak również w mało ustawnych kuchniach. Są nie tylko funkcjonale, ale też bardzo dobrze się prezentują.

Właściwości zlewozmywaków narożnych

zlewozmywaki narożne granitoweW teorii zlewozmywak narożny montowany jest w odległym kącie kuchni, w praktyce właściwie wyeksponowany może stanowić jej centrum. Najczęściej dopasowywany jest do zabudowy meblowej i przez nią również wymuszany jest niejako jego kształt (może przypominać literę L lub łuk). Może być wykonany z wielu różnych materiałów, np. stali szlachetnej, jednak to zlewozmywaki narożne granitowe cieszą się w ostatnim czasie największą popularnością. Mogą być jedno-, półtora- lub dwukomorowe. Największe modele są co prawda wygodne i pozwalają na swobodną pracę, jednak nie zawsze mamy wystarczającą ilość miejsca, by go zmontować. Należy też brać pod uwagę, o ile skróci się nam pas roboczy w przypadku wyboru wielokomorowego zlewu. Jest to szczególnie istotne w przypadku małej kuchni, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Zlewozmywak granitowy nie tylko dobrze się prezentuje, ale też wyróżnia się dużą wytrzymałością i odpornością na działanie kwasów. Można go kupić w zestawie z baterią dopasowaną pod względem koloru lub też dokonać w tym zakresie samodzielnego wyboru. Dostępne są modele nakładane (występują najczęściej w gotowych zestawach mebli), wpuszczane (montowane są w wyciętym w blacie otworze) oraz podwieszane (montowane są od spodu, co bywa zadaniem bardzo trudnym). Zlewozmywaki narożne, podobnie jak te o bardziej tradycyjnych kształtach, występują w różnych kolorach (białym, beżowym, szarym, grafitowym oraz czarnym), co pozwala dopasować je odpowiednio do wnętrza kuchni. O ile bowiem istotna jest funkcjonalność kuchennych sprzętów, o tyle nie wolno zapominać o ich walorach estetycznych. O nich świadczyć bezie też użytkowanie zlewu. Brudny zlew nie będzie się prezentował dobrze i negatywnie wpłynie na cały wystrój kuchennej przestrzeni.

Wybór zlewu w kuchni powinien być poprzedzony sprawdzeniem, jakie musi mieć wymiary i decyzją, w którym miejscu będzie się znajdował. Ma to szczególne znaczenie, jeśli decydujemy się na montaż zlewozmywaka narożnego, którego usytuowanie wymusza szczególną troskę o odpowiednie dopasowanie zlewu.