Do czego służy respirator?

 

Opieka nad pacjentem wymagającym stałej opieki nie byłaby możliwa bez profesjonalnego sprzętu. Szczególnie ważne jest posiadanie sprzętu do monitorowania czynności życiowych, jak i takiego, które je podtrzymuje. Szczególnie ważne w tym kontekście jest posiadanie wysokiej jakości respiratora.

Jakie respiratory kupić?

nowoczesne respiratoryAby móc dbać o zdrowie pacjenta, który znajduje się w stanie ciężkim, lub takiego, który z jakiś względów nie może samodzielnie oddychać, bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu medycznego. Tyczy się to oczywiście zarówno jednostek opieki zdrowotnej, jak i osób prywatnych, które decydują się na samodzielną piekę na chorymi w warunkach domowych. W takim przypadku potrzebny będzie zarówno sprzęt do monitorowania parametrów życiowych, jak również taki, który umożliwi pacjentom utrzymywanie czynności życiowych takich jak oddychanie. W tym przypadku należy się wyposażyć w nowoczesne respiratory, które mogą się mocno między sobą różnić. Należy jednak pamiętać, że w przypadku takiego typu sprzętu, bardzo ważne jest zwracanie uwagi na jego parametry. Respiratory służące do intensywnej terapii muszą spełniać wszystkie określone odgórnie standardy, oraz posiadać niezbędne certyfikaty, potwierdzające ich dopuszczenie od użytku. Z tego też względu należy się zaopatrzyć się w sprzęt taki jak respirator jedynie u uznanych, certyfikowanych dystrybutorów sprzętu ratunkowego. Tak jak wspomniano wcześniej, początkowo respiratory były używane jedynie na szpitalnych oddziałach intensywnej terapii. We współczesnych czasach, coraz częściej opiekę nad osobami przewlekle chorymi przejmuje ich rodzina, wiec również one muszą zastanowić się nad zakupem respiratora. W ich przypadku, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup mniejszych respiratorów, które łatwiej będzie transportować. Będzie do niezbędne, kiedy zaistnieje konieczność przetransportowania pacjenta na oddział intensywnej terapii z domu lub odwrotnie. Taki respirator powinien być wyposażony w wytrzymały zewnętrzny akumulator.

Zakup sprzętu medycznego czy też ratunkowego coraz częściej interesuje osoby prywatne. Wynika to z faktu, że coraz częściej decydują się one na sprawowanie opieki nad osobą chorą w domu. Szczególnie przydatny w tym przypadku będzie sprzęt taki jak kardiomonitor czy respirator.