Czym jest mezoterapia igłowa?

Sucha, odwodniona i zmęczona skóra może pójść w zapomnienie, za sprawą mezoterapii igłowej. Szkodliwe czynniki środowiska, stres, palenie tytoniu lub spożywanie używek i wiele innych czynników wpływają na stan skóry. Promieniowanie słoneczne, na które skóra jest narażona każdego dnia, również wpływa negatywnie na stan skóry. Odwrócenie i zahamowanie niektórych zmian jest możliwe dzięki mezoterapii igłowej.

Pozytywne działanie mezoterapii igłowej

mezoterapia igłowaUwielbiany przez obie płci zabieg mezoterapii igłowej polega na bezpośrednim podaniu małych dawek substancji aktywnych w wybrane miejsca. Zabieg może zostać wykonany, na niemal każdym obszarze ciała, a jego działanie jest wszechstronne. Stosuje się go w celu usunięcia objawów starzenia się skóry związanych z wiekiem, ekspozycją na słońce i nie tylko, ponieważ jest to zabieg idealny do zniwelowania zmarszczek i cieni pod oczami. Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej? Na głębokość około 2-3 milimetrów za pomocą mikroskopijnej igły wstrzykiwane są substancje indywidualnie dobierane do potrzeb każdego przypadku. Najczęściej jest to kwas hialuronowy, witaminy A, C E oraz substancje czynne pochodzące między innymi z alg lub zielonej herbaty. Dostarczane podskórnie substancje aktywne pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry. Koktajle powodują kaskadę impulsów komórkowych, które są odpowiedzialne za przemiany komórkowe ich odnowę, a także regenerację i odmłodzenie. Poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych skutkuje ujędrnieniem skóry i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej. Warto pamiętać, że minimum 48 godzin po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne. Aby cieszyć się odmłodzoną i odpowiednio nawilżoną skórą zabieg należy powtórzyć od 3 do 6 razy. Czy mezoterapia igłowa boli? Jest to jedno z częściej zadawanych pytań. Zabieg może powodować dyskomfort, jednak w takim przypadku stosuje się odpowiednie kremy znieczulające, które niwelują wszelkie niedogodności. 

Osoby, które już poddały się zabiegowi, cieszą z jego bardzo szybkich efektów. Rezultaty, czyli napięta, zdrowa i jędrna skóra są widoczne przez długi czas. Co więcej, mezoterapia może być łączona z innymi zabiegami, które zadbają o bardzo dobrą kondycję skóry na twarzy, szyi i dekolcie.