Czy warto zregenerować pompę wtryskową?

Pompy paliwa są odpowiednio skalibrowane, aby dostarczyć odpowiednią ilość paliwa przez wtryskiwacz paliwa do komory spalania. Zapewnia to maksymalną moc wyjściową i optymalne zużycie paliwa. Chociaż ich złożoność sprawia, że wymienianie poszczególnych części jest skomplikowane, stosunkowo łatwo jest umieścić nowe jednostki zastępcze na miejscu zepsutych.

Regeneracja i naprawa pomp wtryskowych

regeneracja pomp wtryskowych cenaUszkodzone, zużyte, skorodowane lub nawet uszkodzone elementy pompy wtryskowej z zasady nie są naprawiane w specjalistycznych warsztatach. Chociaż technicznie możliwa jest wymiana uszkodzonych elementów, ale wysiłek i trwały sukces takiej naprawy jest zawsze wątpliwy. Ponadto ten rodzaj naprawy jest bardzo czasochłonny, co nie poprawia stosunku kosztów do korzyści. Regeneracja pomp wtryskowych cena jest zwykle duża. Przywrócone pompy wtryskowe są następnie wykorzystywane jako tak zwane części zamienne, które są zwykle tańsze niż nowe części. Wymiana pompy wtryskowej przez kompetentnego eksperta jest najlepszą opcją w przypadku usterki. Dobre warsztaty opierają się wyłącznie na nowych częściach od oryginalnych i markowych producentów. Eliminuje to uszkodzenia, tworzy niezawodność i chroni przed kolejnymi naprawami z powodu pompy wtryskowej. W większości przypadków pompa wtryskowa jest napędzana pośrednio z wału korbowego za pomocą kół zębatych, łańcuchów lub paska zębatego – często paska rozrządu – który napędza również wałek rozrządu. Obraca się z połową prędkości wału korbowego w konwencjonalnym 4-suwowym silniku. Czas jest dokładnie ustawiony zgodnie z modelem silnika, który obsługuje, tak, że pompa wtryskowa paliwa wprowadza odpowiednią objętość oleju napędowego do komory cylindra.

Prawidłowo działająca pompa paliwa jest krytycznie ważnym elementem auta. Dzięki niej możliwy jest rozruch silnika i jego prawidłowe działanie, a także optymalne zużycie paliwa. W przypadku podejrzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w jej działaniu warto odwiedzić specjalistę i poddać auto diagnozie.