Czy warto jechać do Zakopanego?

Góry od zawsze stanowią obowiązkowy punkt na mojej wakacyjnej liście. Co najmniej raz na dwa lub trzy lata staram się odwiedzać te niezwykłe miejsca na mapie naszego kraju. Szczególnie upodobałam sobie Tatry, które mimo wielu wizyt zaskakują mnie wciąż tak samo, jak za pierwszym razem. Zakopane to najpopularniejsza miejscowość tych gór, która dzięki swojemu letniskowemu charakterowi przyciąga tutaj masę turystów nie tylko z Polski, ale i całego świata. Poniżej przedstawię kilka powodów, dla których staram się regularnie odwiedzać Zakopane.

Polecane atrakcje i noclegi w Zakopanem

domki zakopaneMyślę, że każdy z nas słyszał o takim mieście jak Zakopane. To bez wątpienia najpopularniejsze miasto leżące w bezpośrednim otoczeniu Tatr, w którym możemy prawdziwie wypocząć nie tylko zimą, ale i latem. Wyjątkowy klimat Podhala zachęca do częstych odwiedzin i sprawia, że chce poznawać się tutejszą kulturę i obyczaje ludności. Zawsze, gdy pojawiam się w Zakopanem, muszę odwiedzić tutejsze Krupówki. To najpopularniejsza ulica miejscowości, na której nie tylko kupimy wspaniałe pamiątki, ale też spróbujemy regionalnych specjałów, których na próżno szukać w innych zakątkach Polski. Ta ulica ma swój niezwykły urok i nawet zwykły spacer w tym miejscu pozwoli nam poczuć prawdziwą magię Podhala, do której niejednokrotnie będziemy chcieli wracać. Pobyt w Tatrach zawsze kojarzy się z licznymi wyciągami krzesełkowymi i kolejkami linowymi. Gubałówka jest jednym z najchętniej odwiedzanych szczytów, na którym możemy pozjeżdżać na nartach lub po prostu odpocząć i podziwiać tutejsze widoki. Poza licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych warto wspomnieć o możliwościach noclegowych, których jest naprawdę wiele. Ja przy każdym pobycie, niezależnie od pory roku, wybieram tutejsze ogrzewane domki Zakopane naprawdę ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o te drewniane kwatery. Możemy wybierać spośród setek noclegów, które różnią się ilością osób mieszczących się w jednym domku, wystrojem, rozkładem pomieszczeń oraz wyposażeniem. Każdy z nas chociaż raz powinien zatrzymać się w typowo góralskiej kwaterze, która naprawdę pozwoli poczuć magię Tatr. W domkach znajdziemy podhalańskie ozdoby i duży kominek, który nada fajny i przyjemny nastrój. Poza domkami możemy zatrzymać się w komfortowych hotelach, przytulnych pensjonatach lub w pokojach u prywatnych właścicieli. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego też każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Pobyt w Zakopanem to wspaniała przygoda, której powinien doświadczyć każdy z nas. Magia Podhala udziela się tutaj na każdym kroku i sprawia, że chcemy poznawać tutejszy klimat, historię oraz obyczaje. Aby dobrze bawić się w Tatrach, warto pomyśleć o odpowiednim miejscu noclegowym. Największym zainteresowaniem cieszą się tutejsze domki letniskowe, które oferują dobre warunki i niesamowitą, góralską atmosferę.