Co to jest separator?

 

Separatorami są specjalne urządzenia, które służą do oddzielania określonych rodzajów substancji i najczęściej są to tłuszcze. Możemy jednak znaleźć również na rynku separatory ropopochodne, które wykorzystywane są najczęściej na stacjach benzynowych albo parkingach. Separatory ropopochodne będziemy czyścić tylko kilka razy w roku, ale znacznie częściej musimy zaglądać do separatorów tłuszczu.

Jak poprawnie czyścić separator?

czyszczenie separatorów wrocławNajczęściej będziemy musieli decydować się na usługi związane z czyszczeniem separatorów tłuszczu. Jest to zabieg niezbędne do tego, aby utrzymać wysoką wydajność sieci kanalizacyjnej na odpowiednim poziomie. Najczęściej czynność ta wykonywana jest raz na 2 tygodnie, ale kiedy przetwarzamy znacznie więcej tłuszczy, to powinniśmy dokonywać jeszcze częstszego czyszczenia separatorów. Czyszczenie separatorów w głównej mierze zależy od intensywności korzystania z separatora. Nigdy nie powinniśmy zajmować się czyszczeniem separatorów samodzielnie, ponieważ na rynku istnieją profesjonalne firmy, które oferują takie usługi. Należy posiadać odpowiednie uprawnienia, aby wykonywać czyszczenie separatorów Wrocław to miasto, gdzie znajdziemy wiele firm posiadających specjalny sprzęt do wykonywania takich zadań. Przede wszystkim, zanim dojdzie do czyszczenia separatora, to na początek powinna zostać spuszczona woda z urządzenia i dopiero wtedy można zbierać osad z tłuszczu, który został w separatorze. Czyszczone są również wszystkie dodatkowe elementy separatora, a następnie dopiero po dokładnym wyczyszczeniu napełnia się separatora ponownie wodą. Separatory ropopochodne powinny mieć obowiązkowe przeglądy 2 razy w roku najlepiej na wiosnę oraz na jesień.

Każda firma, która wykonuje usługi czyszczenia separatorów, powinna założyć specjalną księgę konserwacji, aby zapisywać te wszystkie wykonywane pracę. W ten sposób będziemy również wiedzieli, kiedy mniej więcej wezwać firmę do wyczyszczenia separatora. Prowadząc stałą współpracę z jedną firmą, będziemy mogli liczyć na lepsze warunki i dodatkowe rabaty, a także pełną dokumentację eksploatowanych separatorów. Regularne oczyszczanie separatorów pomoże nam chronić nasze urządzenie, aby zawsze było sprawne, ale również dbamy w ten sposób o naturalne środowisko.