Ciekawe łamigłówki logiczne

Jak wiadomo, łamigłówki logiczne są świetnym ćwiczeniem dla naszego mózgu, który jak każdy inny mięsień w naszym ciele, musi być używany, by nie zaczął zanikać. Dlatego będąc na emeryturze nie ma nic lepszego od ciekawych i wymagających logicznego myślenia łamigłówek. Mogą to być zwykłe puzzle, sudoku czy wszelkie inne ćwiczenia zmuszające nas do wysnuwania wniosków. Dobry trening naszego mózgu nie pozwoli utracić nam naszych zdolności.

Przykłady ciekawych łamigłówek logicznych

łamigłówki logiczneRozrywkę, jaką są łamigłówki logiczne, możemy znaleźć wszędzie. Stanowią one część czasopism, są wydawane w postaci dodatków do gazet czy oddzielnie wydawanych zbiorów zagadek. Ich ogromną ilość znajdziemy również oczywiście w Internecie. Ciekawymi przykładami łamigłówek logicznych są na przykład: wykreślanki, sudoku czy sccrable. Chociaż w Polsce najpopularniejszą rozrywką tego typu są krzyżówki. Wszystkie wyżej wymienione przykłady gier pomogą nam zmusić nasz mózg do pracy i świetnie go rozwiną. W przyjemny sposób możemy spędzić czas a jednocześnie uniknąć konsekwencji nieużywania naszego mózgu. Oprócz tradycyjnych, wyżej wspomnianych przykładów łamigłówek, wszelkie gry karciane i planszowe również sprawdzą się, jeśli chcemy spędzić czas pożytecznie i przyjemnie. Bardzo często wybierane są również łamigłówki matematyczne i takie wymagające dedukcyjnego myślenia, które pomagają rozwijać nie tylko nasz umysł ale także naszą wyobraźnię. Nie sa się ukryć, że w dzisiejszym świecie liczy się nie tylko sprawny umysł lecz przede wszystkim wyjątkowa wyobraźnia. Ponieważ w czasach, gdy już mamy prawie wszystko i wymyślono prawie wszystko, tylko pomysły najbardziej kreatywne i najciekawsze mają szansę przebić się do szerszego grona. Napewno rozwiązywane od wczesnego dzieciństwa łamigłowki logiczne i wszelkie inne zagadki pomogą nam wzmacniać kreatywność.

Podsumowując, w każdym wieku warto poświęcać wolny czas na łamigłówki logiczne, szczególnie jednak powinny zajmować się nimi osoby, które przeszły już na emeryturę. Niestety nie pracując i nie ucząc się nie wysilamy naszego mózgu aż tak jak w młodym wieku, a nieużywany ostatecznie zacznie zanikać. Dlatego dobrze rozwiązywać krzyżówki, sudoku, grać w szachy, warcaby, gry karciane czy innw planszówki.