Centralne odkurzanie w budynkach

Parędziesiąt lat temu urządzenia do sprzątanie były bardzo prymitywne, miały ograniczone możliwości i niedokładnie sprzątały. Obecnie mamy ich tak duży wybór, że idąc do sklepu ciężko się zdecydować na konkretny model. Dostępne są odkurzacze na wymienne worki, wodne, lub nawet parowe. W zależności od potrzeb, ich moc może być niewielka, albo bardzo duża.

Jak się sprząta centralnym odkurzaczem?

odkurzanie centralneSprzątanie wymaga poświęcenia trochę czasu i siły. Najczęściej podłogę odkurzamy tradycyjnym odkurzaczem, potem mopem na mokro sprzątamy, a kurze ścieramy wilgotną szmatką. Na sprzątaniu przeciętnie spędzamy od godziny do dwóch przy średniej wielkości mieszkaniu. Oczywiście trzeba do tego jeszcze doliczyć czas potrzebny na rozłożenie sprzętu, przenoszenie z pomieszczenia do pomieszczenia w trakcie sprzątania, a na końcu wyczyszczenia worka z brudem, lub pojemnika z wodą. Dzięki postępującej technologi, można tą czynność usprawnić i przyśpieszyć, stosując odkurzanie centralne. Jest to nowoczesny sposób na czyszczenie wielu pomieszczeń w pionie i w poziomie. Nie musimy się martwić o hałasujący sprzęt, który najczęściej ciągniemy za sobą, ani o zasięg kabla zasilającego. Cały odkurzacz jest zamontowany w piwnicy, lub na strychu, a przy sobie mamy jedynie wąż i rurę teleskopową z wymiennymi końcówkami. Wszystkie przewody są zamontowane w ścianach i kończą się kontaktem w każdym pomieszczeniu, do którego jedynie musimy podpiąć wąż i możemy przystąpić do sprzątania. To obecnie najłatwiejszy sposób na czyszczenie wielkopowierzchniowych pomieszczeń. Z takiego rozwiązania korzystają duże firmy posiadające swoje biurowce, lub osoby indywidualne mające swój kilkupiętrowy dom. Centralny odkurzacz ma dużo większą  moc ssącą aniżeli zwykły sprzęt do sprzątania, a więc czyści dużo skuteczniej. Wystarczy raz posprzątać zabrudzoną powierzchnię, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń.

Taki sprzęt jest oczywiście droższy niż klasyczny, mały odkurzacz za paręset złotych, ale jest bardzo ekonomiczny i energooszczędny. Jeżeli będziemy go systematycznie używać, to jego zakup zwróci się nam w ciągu dwóch lat. Odkurzacz centralny posiada długą gwarancję producenta i często przez pierwsze lata użytkowania mamy zapewniony darmowy serwis. To w pełni profesjonalny sprzęt.