Białe listwy w salonie

Chociaż często nie zwracamy na nie uwagi, to warto pamiętać o tym, że elementy wykończeniowe mają bardzo duże znaczenie dla wyglądu poszczególnych wnętrz. Często bez nich wnętrze wygląda jakby było niepełne. Jednym z najważniejszych dla efektu wizualnego elementów wykończeniowych są listwy, które umieszcza się między podłogą a ścianą. Kiedyś stapiały się one wizualnie z podłogą, obecnie coraz częściej dąży się do tego, żeby się optycznie wyróżniały, stając się również elementem dekoracyjnym.

Dekoracyjna listwa między podłogą a ścianą

dekoracyjne listwy przypodłogowe białeMówi się, że szczegóły mają bardzo duże znaczenie i w wielu przypadkach robią bardzo dużą różnicę. Dotyczy to różnych dziedzin naszego życia, również tematu dotyczącego aranżacji wnętrz. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób, w trakcie urządzania swoich domów czy mieszkań, bardzo mocno dba o to, żeby pomieszczenia były atrakcyjne wizualnie. Warto jednak pamiętać o tym, że duże znaczenie ma jakość wybranych przez nas materiałów, a także dbałość o szczegóły. Często nie zwracamy uwagi na pewne drobne elementy we wnętrzach, które są bardzo istotne dla całości. Takimi elementami wykończeniowymi są listwy podłogowe. Są one eleganckim przejściem na łączeniu między podłogą a ścianą. Do wyboru mamy albo listwy, które zlewają się z kolorem podłogi, albo listwy wyróżniające się wizualnie. Coraz częściej wybierane są dekoracyjne listwy przypodłogowe białe, które elegancko kontrastują z kolorem ściany. Takie białe listwy są zazwyczaj niestandardowo szerokie i tworzą na ścianie specyficzną ramę. Białe listwy mogą być wykonane ze specjalnego tworzywa, przypominającego plastik lub z drewna pomalowanego na biało. To pierwsze rozwiązanie jest najbardziej popularne, oczywiście ze względu na cenę. Drewniane listwy są jednak o wiele bardziej wytrzymałe i lepiej się prezentują. Stosuje się je przede wszystkim w salonach oraz w sypialniach.

Jednym z elementów wykończeniowych, który ma duże znaczenie dla ostatecznego odbioru wizualnego danego pomieszczenia, jest listwa przypodłogowa. Takie listwy znajdują się w każdym domu. Ich wybór jest dość spory, zarówno pod kątem kolorystyki, jak i materiałów z których są wykonane. Najbardziej popularne są listwy zlewające się wizualnie z podłogą, jednak w wielu domach możemy też spotkać dekoracyjne, najczęściej białe listwy.