Altanka w ogrodzie

Mając ogród wokół domu, musimy go urządzić, najlepiej w praktyczny sposób. Najczęściej kupujemy stoły, krzesła, hamaki i fotele ogrodowe, na których spędzamy wolny czas. Jeżeli mamy jakieś zadaszenie w ogrodzie, to będzie to idealne miejsce na piknik.

Gdzie kupić altanę ogrodową?  

altany ogrodoweSpędzając czas w ogrodzie, musimy mieć gdzie siedzieć i na czym położyć jedzenie, czy napoje. Wyciąganie z domu z mebli, po to żeby spędzić w ogrodzie parę godzin, byłoby bez sensu, więc lepiej kupić modele mebli przeznaczone do ogrodu. Jeżeli będziemy chcieli zjeść obiad, lub spędzić popołudnie z przyjaciółmi w ogrodzie, to będzie potrzebna altana. Jest to drewniana, albo stalowa konstrukcja z zadaszeniem, którą możemy postawić w dowolnym miejscu w ogrodzie. Altany ogrodowe są najczęściej w kształcie kwadratu, pięcio, albo sześciokąta i mają stożkowy dach, połączony pionowymi belkami z podłożem. Montujemy ją wbijając zaostrzone końce belek, do ziemi na głębokość około dwudziestu centymetrów, aby zapewnić jej właściwą stabilność w trakcie wiatru. Altanki są wykonane z drewna dębowego, lub sosnowego, ponieważ takie gatunki są najbardziej wytrzymałe. Aby ją zabezpieczyć przed negatywnymi skutkami atmosferycznymi, wystarczy altanę pomalować specjalnym impregnatem do drewna, który stworzy na jej powierzchni ochronny film. Największy wybór altanek ogrodowych znajdziemy w sklepach z wyposażeniem do ogrodu, albo popularnych marketach budowlanych. Jej montaż i zainstalowanie w podłożu jest bardzo łatwe.

Altana pełni kilka funkcji w ogrodzie, chroni osoby siedzące pod nią przed słońcem, wiatrem i deszczem. Możemy pod nią przyjąć gości i nie martwić się, że pogoda nam popsuje plany. Zawsze możemy dokupić boczne ściany, aby ją dodatkowo osłonić z każdej strony.