Aloes jako składnik pielęgnacji dla dzieci

 

Pielęgnacja wrażliwej, delikatnej skóry dziecka wymaga dobrania odpowiednich produktów, aby środki myjące w nich zwarte nie wywołały podrażnień i alergii. Zatem niektórych składników należy zdecydowanie unikać i do tej grupy należą silne detergenty zawarte w składzie, takie jak SLS. Natomiast inne dodatki są jak najbardziej mile widziane.

Jak wybrać dobrą myjkę dla dziecka?

myjka dla dzieci z aloesemKąpiel malucha potrafi być bardzo wymagającym przedsięwzięciem. Zwłaszcza w pierwszych dniach życia dziecka, rodzicom towarzyszy stres związany z wykonywaniem nowej czynności, dodatkowo potęgowany obawami, że któryś ze składników zawartych w produkcie, którego używamy do mycia negatywnie wpłynie na stan skóry naszej pociechy. Warto zatem wybierać takie środki, które są hipoalergiczne i ograniczają to ryzyko do minimum. Jednym z bardzo popularnych wyborów mam stała się ostatnimi czasy myjka dla dzieci z aloesem. Na wstępie należy przedstawić właściwości tej rośliny i jej działanie na skórę. Przede wszystkim aloes aż w 99 procentach składa się z wody. Grube, mięsiste liście tej rośliny magazynują ją w formie gęstego, bezbarwnego żelu. Dlatego roślina ta ma świetne właściwości nawilżające i odżywiające skórę. Stosowanie aloesu na skórę ogranicza utratę wody z naskórka i wzbogaca ją w wiele różnych witamin, między innymi witaminy C, E oraz z grupy B. Świetnie działa na wszelkiego rodzaju podrażnienia i drobne urazy naskórka, polecany jest także po wystąpieniu poparzeń słonecznych, przyspieszając regenerację skóry. Zatem myjka z tym składnikiem świetnie sprawdzi się w pielęgnacji najmłodszych. Użycie takiego produktu jest bardzo proste – produkt należy namoczyć pod strumieniem ciepłej ( ale nie gorącej) wody i ugniatać do momentu, aż na powierzchni gąbki pojawi się piana. Nie należy gąbki namaczać bezpośrednio w wannie czy pojemniku z dużą ilością wody, gdyż takie postępowanie wypłucze z myjki zbyt dużą ilość cennego aloesowego żelu. Następnie delikatnymi, kolistymi ruchami myjemy skórę dziecka, a po kąpieli produkt wyrzucamy, gdyż należy pamiętać, że jest on jednorazowy.

Rola rodzica jest bardzo odpowiedzialna i wiele kwestii związanych z opieką nad maluchem jest w naszych rękach. Dlatego warto zadbać również o odpowiednia pielęgnację bardzo delikatnej skóry dziecka, by nie narazić go na wystąpienie podrażnień czy alergii. W tej roli świetnie sprawdza się produkty z aloesem.