Akcesoria dla krawca

Kiedyś każda kobieta potrafiła szyć na maszynie, cerować i naszywać łatki na dziury w ubraniach. Teraz powstały liczne punkty krawieckie, które zaśnie wielkie pieniądze dokonują wszystkich przeróbek ubrań. 

Jakich akcesoriów nie może zabraknąć krawcowej?

akcesoria krawieckieNie każdy się nadaje na krawcową, bo to zawód wymagający dużej dokładności i cierpliwości. Obecnie zawód ten wraca do łask, bo prawie wszędzie brakuje dobrej krawcowej, która zaradzi na każdy problem. Niezbędne akcesoria krawieckie, to przede wszystkim ostre nożyczki, które wejdą w każdy materiał jak w masło i nie będą go szarpać, a jedynie równie ciąć. Żadne szycie nie obejdzie się bez igły i nitki. Oczywiście nie wystarczy jedna igła, ale cały zestaw w różnych rozmiarach, gdyż do różnych materiałów o zróżnicowanej grubości stosuje się odmienne rodzaje igieł. Dla przykładu cienka igiełka nie poradzi sobie z grubym sztruksem, czy jeansem. Sama igłą nic nie zdziałamy, bo do kompletu potrzebujemy zestawu nici w przeróżnych kolorach i grubościach. Przydatnym przyborem krawieckim jest mała poduszeczka na szpilki, które są niezastąpione przy fastrygowaniu materiału. Wszelkie przymiarki krawiec wykona dzięki niezbędnemu centymetrowi. Stałym wyposażeniem każdego salonu krawieckiego jest maszyna do szycia, która znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Wszelkie zamki, guziki i łatki także spotkamy u krawcowej, bo wykorzystuje je na co dzień. Do cerowania przyda się niewielki naparstek, który ochroni palec przed ostrą igłą, która możemy się ukłuć. 

Przybory krawieckie są niezbędne do wykonywania pracy, bo są narzędziami, bez których krawiec nic nie zrobi. Możemy je nabyć w pasmanteriach, albo sklepach z materiałami i przyborami do szycia. Nie są drogie i czasem możemy je kupić w małych plastikowych pudełkach.